Aktualności25 sierpnia 2015

Ubezpieczenie bagażu w podróży. Ochrona sprzętu elektronicznego

W walizce większości urlopowiczów znajduje się nie tylko odzież i kosmetyki, ale także wartościowy sprzęt elektroniczny. Warto zadbać o jego odpowiednią ochronę. Czy można kupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego na czas podróży?

Ubezpieczenie elektroniki podczas podróży

Z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych wynika, że ponad 75% naszych rodaków wybierając się na urlop zabiera ze sobą przynajmniej jedno urządzenie elektroniczne. Telefon komórkowy, aparat fotograficzny i laptop to sprzęty towarzyszące nam zazwyczaj w podróży. Zdecydowanie rzadziej zabieramy ze sobą kamerę video, tablet lub czytnik e-booków. Wszystkie z wymienionych sprzętów można objąć ochroną wykupując odpowiednie ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Polisa turystyczna powinna chronić sprzęt przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem, uszkodzeniem i szeregiem pozostałych szkód. Szczególnie przydatne może okazać się ubezpieczenie sprzętu fotograficznego w podróży. To sprzęt, który często bywa łupem złodziei i łatwo można go uszkodzić.

Jakie ubezpieczenie sprzętu elektronicznego wybrać?

Trzeba mieć świadomość, że podobnie jak w przypadku pozostałych produktów ubezpieczeniowych, także w polisach chroniących bagaż podróżny znaleźć można różnice pomiędzy ofertami poszczególnych towarzystw. Niektóre gwarantuję wypłatę odszkodowania wyłącznie w przypadku kradzieży.

Z kolei ubezpieczenie oferowane przez konkurencyjną firmę może zapewnić pomoc finansową również w przypadku jego uszkodzenia. Dlatego tak istotne jest dokładne sprawdzenie zakresu polisy turystycznej.

Warto również zapoznać się z zapisanymi w umowie wyłączeniami ochrony ubezpieczania. Każde towarzystwo wskazuje szereg zdarzeń prowadzących do powstania szkody, które na podstawie umowy ubezpieczenia nie są objęte ochroną. Do typowych zdarzeń wyłączonych z odpowiedzialności ubezpieczyciela zalicza się szkody, do których doszło w momencie, gdy bagaż został pozostawiony bez opieki. Może okazać się również, że ubezpieczyciel nie zrekompensuje szkód polegających na niewielkim uszkodzeniu samych walizek, toreb czy plecaków.

Aby móc w pełni cieszyć się urlopem warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami ubezpieczenia bagażu i wybrać polisę z możliwie najszerszym zakresem ochrony.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 4 grudnia 2015

Z polisą na stoku

Czytaj dalej
Aktualności 15 czerwca 2015

Nie dla Rzecznika Finansowego

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy