Ubezpieczenie bagażu w podróży. Ochrona sprzętu elektronicznego

Polisa turystyczna powinna chronić sprzęt przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem, uszkodzeniem i szeregiem pozostałych szkód.

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 25.08.2015, w kategorii:

Sezon urlopowy jeszcze się nie skończył. Wrzesień jest, po sierpniu, drugim najpopularniejszym miesiącem, w którym Polacy wybierają się na zagraniczne wakacje.

W walizce większości urlopowiczów znajduje się nie tylko olejek do opalania i plażowy ręcznik, ale także wartościowy sprzęt elektroniczny. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Polisa turystyczna powinna chronić sprzęt przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem, uszkodzeniem i szeregiem pozostałych szkód.

Z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych wynika, że ponad 75% naszych rodaków wybierając się na urlop zabierze ze sobą przynajmniej jedno urządzenie elektroniczne. Telefon komórkowy, aparat fotograficzny i laptop to najpopularniejsi sprzęty towarzyszące nam w letniej podróży. Zdecydowanie rzadziej zabieramy ze sobą kamera video, tablet lub czytnik e-booków. Wszystkie z wymienionych sprzętów można objąć ochroną wykupując odpowiednie ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Trzeba mieć jednak świadomość, że podobnie jak w przypadku pozostałych produktów ubezpieczeniowych, także w polisach chroniących bagaż podróżny znaleźć można różnicę pomiędzy ofertami shutterstock_188374880poszczególnych towarzystw. Z niektórych polis ubezpieczeniowych skorzystać można wyłącznie wtedy, gdy zabrany w podróż sprzęt elektroniczny zostanie skradziony.

Z kolei ubezpieczenie oferowane przez konkurencyjną firmę zapewnić może odszkodowanie również w przypadku jego uszkodzenia. Dlatego tak istotne jest dokładne sprawdzenie zakresu polisy turystycznej.

Warto również zapoznać się z zapisanymi w umowie wyłączeniami ochrony ubezpieczania. Bowiem każde z towarzystw zastrzega sobie szereg zdarzeń prowadzących do powstania szkody, które na podstawie umowy ubezpieczenia nie są objęte ochroną. Do typowych zdarzeń wyłączonych z odpowiedzialności ubezpieczyciela zalicza się szkody, do których doszło w momencie, gdy bagaż został pozostawiony bez opieki. Może okazać się również, że ubezpieczyciel nie zrekompensuje szkód polegających na niewielkim uszkodzeniu samych walizek, toreb czy plecaków.

Aby móc w pełni cieszyć się urlopem warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami ubezpieczenia bagażu i wybrać polisę z możliwie najszerszym zakresem ochrony.

BC

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych rośnie

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych rośnie

„Wypadki a stawki OC” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Wypadki a stawki OC” – Gazeta Ubezpieczeniowa

Pierwsza w Polsce aplikacja do porównania i zakupu polis

Pierwsza w Polsce aplikacja do porównania i zakupu polis