Szkodowi kierowcy płacą krocie za OC

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 11.04.2017, w kategorii:

We wczorajszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł Anny Popiołek zatytułowany „OC znów w górę. Jedna stłuczka i płacisz dwa razy więcej”, na potrzeby którego przygotowaliśmy kalkulacje cen OC. Z wyliczeń wynika, że właściciele aut z choć jedną stłuczką na koncie za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacą w tym roku nawet 100% więcej.

Wzrost wartości wypłat odszkodowań i świadczeń dla poszkodowanych w wypadkach przełożył się na wyższe ceny OC. Szkodowi kierowcy generują największe koszty dla ubezpieczycieli, dlatego ta właśnie grupa klientów najbardziej odczuwa wzrost cen polis.

Na potrzeby artykułu sprawdziliśmy wysokość składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dla 33-letniego właściciela pięcioletniego opla astry oraz 37-letniego właściciela czteroletniego volkswagena golfa. Jeszcze przed rokiem jedna stłuczka dla kierowców z przykładu oznaczała składkę wyższą o 20-30%. Obecnie muszą się liczyć ze zwyżką rzędu 100%.

Najtańsza polisa OC dla właściciela opla z Warszawy kosztuje 770 zł. Decydując się na ofertę konkurencyjnej firmy zapłacić może nawet 1 900 zł. Aby nie przepłacać wystarczy porównać oferty wszystkich dostępnych na rynku ubezpieczycieli. Z łatwością można to zrobić korzystając z naszej porównywarki.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Wyższe kary za brak OC

Wyższe kary za brak OC

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

OC, a umowa kupna-sprzedaży samochodu

OC, a umowa kupna-sprzedaży samochodu