Aktualności11 kwietnia 2017

Szkodowi kierowcy płacą krocie za OC

We wczorajszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł Anny Popiołek zatytułowany „OC znów w górę. Jedna stłuczka i płacisz dwa razy więcej”, na potrzeby którego przygotowaliśmy kalkulacje cen OC. Z wyliczeń wynika, że właściciele aut z choć jedną stłuczką na koncie za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacą w tym roku nawet 100% więcej.

Wzrost wartości wypłat odszkodowań i świadczeń dla poszkodowanych w wypadkach przełożył się na wyższe ceny OC. Szkodowi kierowcy generują największe koszty dla ubezpieczycieli, dlatego ta właśnie grupa klientów najbardziej odczuwa wzrost cen polis.

Na potrzeby artykułu sprawdziliśmy wysokość składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dla 33-letniego właściciela pięcioletniego opla astry oraz 37-letniego właściciela czteroletniego volkswagena golfa. Jeszcze przed rokiem jedna stłuczka dla kierowców z przykładu oznaczała składkę wyższą o 20-30%. Obecnie muszą się liczyć ze zwyżką rzędu 100%.

Najtańsza polisa OC dla właściciela opla z Warszawy kosztuje 770 zł. Decydując się na ofertę konkurencyjnej firmy zapłacić może nawet 1 900 zł. Aby nie przepłacać wystarczy porównać oferty wszystkich dostępnych na rynku ubezpieczycieli. Z łatwością można to zrobić korzystając z naszej porównywarki.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 20 marca 2015

KNF podsumował 2014 rok

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy