Szkodowi kierowcy płacą krocie za OC

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 11.04.2017, w kategorii:

We wczorajszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł Anny Popiołek zatytułowany „OC znów w górę. Jedna stłuczka i płacisz dwa razy więcej”, na potrzeby którego przygotowaliśmy kalkulacje cen OC. Z wyliczeń wynika, że właściciele aut z choć jedną stłuczką na koncie za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacą w tym roku nawet 100% więcej.

Wzrost wartości wypłat odszkodowań i świadczeń dla poszkodowanych w wypadkach przełożył się na wyższe ceny OC. Szkodowi kierowcy generują największe koszty dla ubezpieczycieli, dlatego ta właśnie grupa klientów najbardziej odczuwa wzrost cen polis.

Na potrzeby artykułu sprawdziliśmy wysokość składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dla 33-letniego właściciela pięcioletniego opla astry oraz 37-letniego właściciela czteroletniego volkswagena golfa. Jeszcze przed rokiem jedna stłuczka dla kierowców z przykładu oznaczała składkę wyższą o 20-30%. Obecnie muszą się liczyć ze zwyżką rzędu 100%.

Najtańsza polisa OC dla właściciela opla z Warszawy kosztuje 770 zł. Decydując się na ofertę konkurencyjnej firmy zapłacić może nawet 1 900 zł. Aby nie przepłacać wystarczy porównać oferty wszystkich dostępnych na rynku ubezpieczycieli. Z łatwością można to zrobić korzystając z naszej porównywarki.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro

Nowy oddział Superpolisy w Lubinie

Nowy oddział Superpolisy w Lubinie

Kiedy zapłacimy mniej za OC?

Kiedy zapłacimy mniej za OC?