Aktualności30 czerwca 2017

Polisa szyta na miarę dla turysty

Turyści coraz częściej pamiętają o zakupie polisy na zagraniczne wakacje. Nie zawsze jednak zdają sobie sprawę, jak istotne jest dopasowanie ochrony do własnych potrzeb i charakteru wyjazdu. Jak więc wybrać odpowiednie ubezpieczenie? O tym w rozmowie z „Rzeczpospolitą” opowiada Krystyna Krawczyk z biura rzecznika finansowego.

Zdaniem Krystyny Krawczyk, dyrektora wydziału klienta rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego w biurze rzecznika finansowego, turysta decydujący się na polisę przede wszystkim powinien uwzględnić specyfikę miejsca, które jest celem jego podróży. Należy wziąć pod uwagę również takie czynniki jak: obecny stan zdrowia wyjeżdżającego, czas trwania wyjazdu, rodzaj planowanych aktywności fizycznych, a także to, czy w podróż wybieramy się z dziećmi. Jednym zdaniem – ważne, aby ubezpieczenie turystyczne dopasować do indywidualnych potrzeb.

W rozmowie z gazetą Krystyna Krawczyk wyjaśnia, że ochrona w ramach ubezpieczenia oferowanego przez biura podróży i pośredników często okazuje się niewystarczająca, wręcz iluzoryczna. W razie choroby czy wypadku okazać się może, że przez zbyt wąski zakres i niskie sumy ubezpieczenia polisa nie jest odpowiednim zabezpieczeniem, a turysta samodzielnie będzie musiał pokryć wysokie koszty leczenia, opieki czy transportu medycznego. Dlatego warto zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia we własnym zakresie.

Ekspert biura rzecznika finansowego doradza także, aby podróżni cierpiący na choroby przewlekłe wykupili polisę z opcją takiej ochrony. Przydatne jest także OC w życiu prywatnym, szczególnie dla tych, którzy na urlop jadą wraz z dziećmi.

Wybór odpowiedniej polisy ułatwi nasz kalkulator, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie dostępnych na rynku ofert i zakup ubezpieczenia turystycznego online. Nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych będzie również pomocna w dopasowaniu zakresu ochrony i wyborze najkorzystniejszej cenowo oferty.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę