Aktualności22 grudnia 2017

Premiera spektaklu „Niezwyciężony” w Teatrze 6.piętro

2 grudnia w znanym warszawskim Teatrze 6.piętro miała miejsce premiera sztuki Torbena Bettsa pt. “Niezwyciężony”. Superpolisa Ubezpieczenia wraz z Grupą MAK sprawują mecenat nad teatrem, wspierając to kierowane przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina miejsce kultury w stałym rozwoju, opartym o jak najwyższy poziom artystyczny spektakli.

“Niezwyciężony” to historia spotkania czterech osób. Emily (Agnieszka Grochowska) i Oliver (Bartłomiej Topa) oraz Alan (Szymon Bobrowski) i Dawn (Aleksandra Popławska) to sąsiadujące ze sobą pary, pochodzące z różnych grup społecznych. Dzieli je przepaść w każdej sferze, szybko jednak wychodzi na jaw, że mogą się od siebie wiele nauczyć. Historia zaczyna się niewinnie, by w trakcie zmienić się w prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Przewrotne widowisko przechodzi drogę od lekkiej i przyjemnej farsy do dramatu, w którym nic nie jest takie jak się wydaje.

Lotniskowiec i… kot

Już sama nazwa przedstawienia okazuje się być niezwykle zręcznym połączeniem dwóch zjawisk pochodzących z różnych światów – tytułowy „Niezwyciężony” to legendarny brytyjski lotniskowiec “HMS Invincible”, walczący w wielu bitwach końca XX wieku, a jednocześnie… rudy kot z sąsiedztwa, czule nazywany „Niezwysiem”. Prawdziwym „Niezwyciężonym”  jest tu jednak ludzkie człowieczeństwo i zdolność do współczucia. Według autora człowiek zawsze przezwycięży absurdy, które zdają się rządzić światem. Sztuka stawia wiele ważnych pytań, m.in. o naszą zdolność do porozumiewania się ponad podziałami. Zadowoleni powinni być również zwolennicy romansów.

“Niezwyciężony” wywarł ogromne wrażenie na publiczności, która nagrodziła grę aktorów owacją na stojąco. Reżyserią spektaklu zajął się Eugeniusz Korin, współzałożyciel Teatru i jeden z jego dyrektorów. Wydarzenie swoją obecnością uświetniło wiele gwiazd sceny, przedstawiciele mediów oraz politycy, na czele z Prezydentem Lechem Wałęsą – gościem honorowym premiery.

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę