Samochód zastępczy z OC sprawcy

Poszkodowani w kolizjach obecnie mają większe prawa niż jeszcze kilka lat temu. W sytuacji, kiedy jesteśmy poszkodowani w wypadku a

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 08.06.2015, w kategorii:

Poszkodowani w kolizjach obecnie mają większe prawa niż jeszcze kilka lat temu. W sytuacji, kiedy jesteśmy poszkodowani w wypadku a nasz samochód trafia do warsztatu naprawczego przysługuje nam samochód zastępczy z OC.

Przyznanie samochodu jest obecnie traktowane jak część likwidacji szkody. Zazwyczaj dostajemy samochód o takich samych parametrach lub też o klasę niższy ale taki, który bez problemu powinien zaspokoić nasze potrzeby. W jakich sytuacjach możemy starać się o wypożyczenie samochodu dla nas przez towarzystwo ubezpieczeniowe?

  • Gdy samochód jest nam potrzebny do wykonywania czynności służbowych
  • Auto jest konieczne do zaspokajania czynności konsumpcyjnych i życiowych

Towarzystwo ubezpieczeniowe może nam odmówić pożyczenia auta, gdy mamy w rodzinie drugi samochód, który bez problemu możemy wypożyczyć. Piszemy tutaj oczywiście o samochodzie, który będzie spełniał warunki takie same jak poprzednie auto.

Inaczej przedstawia się sytuacja, w której została orzeczona szkoda całkowita. Wtedy zwrot kosztów wynajęcia samochodu zastępczego jest liczony od dnia zgłoszenia uszkodzenia pojazdu do czasu, kiedy mamy możliwość nabycia analogicznego pojazdu. Okres nie powinien być dłuższy niż do dnia otrzymania szkody.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

KNF i PIU podsumowują ubezpieczenia komunikacyjne

KNF i PIU podsumowują ubezpieczenia komunikacyjne

Z polisą na stoku

Z polisą na stoku

Koniec wojny cenowej

Koniec wojny cenowej