Blog Ubezpieczeniowy8 czerwca 2015

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Poszkodowani w kolizjach obecnie mają większe prawa niż jeszcze kilka lat temu. W sytuacji, kiedy jesteśmy poszkodowani w wypadku a nasz samochód trafia do warsztatu naprawczego przysługuje nam samochód zastępczy z OC.

Przyznanie samochodu jest obecnie traktowane jak część likwidacji szkody. Zazwyczaj dostajemy samochód o takich samych parametrach lub też o klasę niższy ale taki, który bez problemu powinien zaspokoić nasze potrzeby. W jakich sytuacjach możemy starać się o wypożyczenie samochodu dla nas przez towarzystwo ubezpieczeniowe?

  • Gdy samochód jest nam potrzebny do wykonywania czynności służbowych
  • Auto jest konieczne do zaspokajania czynności konsumpcyjnych i życiowych

Towarzystwo ubezpieczeniowe może nam odmówić pożyczenia auta, gdy mamy w rodzinie drugi samochód, który bez problemu możemy wypożyczyć. Piszemy tutaj oczywiście o samochodzie, który będzie spełniał warunki takie same jak poprzednie auto.

Inaczej przedstawia się sytuacja, w której została orzeczona szkoda całkowita. Wtedy zwrot kosztów wynajęcia samochodu zastępczego jest liczony od dnia zgłoszenia uszkodzenia pojazdu do czasu, kiedy mamy możliwość nabycia analogicznego pojazdu. Okres nie powinien być dłuższy niż do dnia otrzymania szkody.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 13 sierpnia 2016

Polisa dla Olimpijczyka

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 31 stycznia 2019

UFG – Przychody idą w górę

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 28 września 2018

Liczby mówią, że wpływy z OC rosną

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy