Polisa konieczna dla narciarza

2015-01-13 Rozpoczynający się okres ferii zimowych to czas, w którym znaczna część dzieci i młodzieży wraz z opiekunami wyjedzie w

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 13.01.2015, w kategorii:

2015-01-13

Rozpoczynający się okres ferii zimowych to czas, w którym znaczna część dzieci i młodzieży wraz z opiekunami wyjedzie w góry by szusować na stokach. Przygotowanie do białego szaleństwa należy zacząć od przeanalizowania bezpieczeństwa. Jeszcze przed wyjazdem pociechy na zimowisko warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, dopasowane do planowanych form aktywności. Wybierając się na narty warto pamiętać, że wypadki na stokach bywają nie tylko niebezpieczne, ale i kosztowne.

Sytuację obrazuje ubiegłoroczny wypadek narciarza, który miał miejsce we Francji i wiązał się ze złamaniem nogi. Podczas leczenia okazało się, że uraz jest bardzo skomplikowany i wymaga dłuższej hospitalizacji. Za kompleksową opiekę medyczną francuska placówka wystawiła rachunek na 140 tys. zł. Koszty wypadku na stoku bywają jeszcze większe, przekraczają nawet 200 tys. zł. Rozwaga na stoku uchroni przed przykrymi zdarzeniami podczas zimowego wyjazdu, a odpowiednia polisa turystyczna będzie zabezpieczeniem przed konsekwencjami następstw nieszczęśliwych wypadków.

BC

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Autocasco dopasuj do potrzeb

Autocasco dopasuj do potrzeb

GUS: finanse i ubezpieczenia znów z najwyższą oceną koniunktury

GUS: finanse i ubezpieczenia znów z najwyższą oceną koniunktury

Allianz zmodyfikował ofertę turystyczną

Allianz zmodyfikował ofertę turystyczną