Towarzystwa ubezpieczeniowe rosną w siłę

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego kwartału przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zarówno PZU, jak i Grupa Talanx (obecna w Polsce pod marką

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 13.05.2015, w kategorii:

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego kwartału przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zarówno PZU, jak i Grupa Talanx (obecna w Polsce pod marką HDI) deklarują, że był to czas udany.

Według opublikowanego dzisiaj przez PZU skonsolidowanego raportu za I kwartał 2015 roku przychody z podstawowej działalności lidera polskiego rynku ubezpieczeń były wyraźnie wyższe od odnotowanych w pierwszych trzech miesiącach 2013 r. Trzymiesięczny przypis składki brutto ubezpieczyciela wyniósł 4680 mln zł, to o 7,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Natomiast zysk netto ubezpieczyciela w wysokości 941 mln zł był o 23% wyższy od ubiegłorocznego wyniku – informuje Michał Witkowski, rzecznik PZU.

15437911_m

fot. Wzrost przychodu Towarzystw

Udanym wynikiem finansowym w pierwszym kwartale chwali się również notowany na warszawskiej giełdzie Talanx. Z raportu za pierwsze trzy miesiące 2015 roku skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 251 mln euro, wobec 216 mln euro zysku zanotowano w roku ubiegłym. W komunikacie opublikowanej przez ISBNews Talanx podaje, iż w tym roku liczy na wypracowanie co najmniej 700 mln euro zysku netto.

 

 

 

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Tragiczny bilans Wielkanocy na drogach

Tragiczny bilans Wielkanocy na drogach

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy

Rząd przyjął założenia noweli ubezpieczeniowej

Rząd przyjął założenia noweli ubezpieczeniowej