Towarzystwa ubezpieczeniowe rosną w siłę

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego kwartału przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zarówno PZU, jak i Grupa Talanx (obecna w Polsce pod marką

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 13.05.2015, w kategorii:

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego kwartału przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zarówno PZU, jak i Grupa Talanx (obecna w Polsce pod marką HDI) deklarują, że był to czas udany.

Według opublikowanego dzisiaj przez PZU skonsolidowanego raportu za I kwartał 2015 roku przychody z podstawowej działalności lidera polskiego rynku ubezpieczeń były wyraźnie wyższe od odnotowanych w pierwszych trzech miesiącach 2013 r. Trzymiesięczny przypis składki brutto ubezpieczyciela wyniósł 4680 mln zł, to o 7,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Natomiast zysk netto ubezpieczyciela w wysokości 941 mln zł był o 23% wyższy od ubiegłorocznego wyniku – informuje Michał Witkowski, rzecznik PZU.

15437911_m

fot. Wzrost przychodu Towarzystw

Udanym wynikiem finansowym w pierwszym kwartale chwali się również notowany na warszawskiej giełdzie Talanx. Z raportu za pierwsze trzy miesiące 2015 roku skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 251 mln euro, wobec 216 mln euro zysku zanotowano w roku ubiegłym. W komunikacie opublikowanej przez ISBNews Talanx podaje, iż w tym roku liczy na wypracowanie co najmniej 700 mln euro zysku netto.

 

 

 

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Warta i Link4 z nagrodami za jakość obsługi

Warta i Link4 z nagrodami za jakość obsługi

Skargi do Rzecznika Finansowego

Skargi do Rzecznika Finansowego

PZU chwali się wynikami za ubiegły rok

PZU chwali się wynikami za ubiegły rok