Aktualności13 maja 2015

Towarzystwa ubezpieczeniowe rosną w siłę

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego kwartału przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Zarówno PZU, jak i Grupa Talanx (obecna w Polsce pod marką HDI) deklarują, że był to czas udany.

Według opublikowanego dzisiaj przez PZU skonsolidowanego raportu za I kwartał 2015 roku przychody z podstawowej działalności lidera polskiego rynku ubezpieczeń były wyraźnie wyższe od odnotowanych w pierwszych trzech miesiącach 2013 r. Trzymiesięczny przypis składki brutto ubezpieczyciela wyniósł 4680 mln zł, to o 7,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Natomiast zysk netto ubezpieczyciela w wysokości 941 mln zł był o 23% wyższy od ubiegłorocznego wyniku – informuje Michał Witkowski, rzecznik PZU.

15437911_m
fot. Wzrost przychodu Towarzystw

Udanym wynikiem finansowym w pierwszym kwartale chwali się również notowany na warszawskiej giełdzie Talanx. Z raportu za pierwsze trzy miesiące 2015 roku skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 251 mln euro, wobec 216 mln euro zysku zanotowano w roku ubiegłym. W komunikacie opublikowanej przez ISBNews Talanx podaje, iż w tym roku liczy na wypracowanie co najmniej 700 mln euro zysku netto.

 

 

 

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 lipca 2020

Lipiec 2020

Czytaj dalej
Aktualności 18 marca 2016

TSUE o VAT od likwidacji szkód

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę