Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest coraz częściej doceniane przez Polaków za komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela.

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 18.08.2015, w kategorii:

Z zgromadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych wynika, że w pierwszym kwartale tego roku kupiono prawie o jedną trzecią więcej prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Coraz większą popularnością cieszyły się ubezpieczenia zdrowotne w formie indywidualnej.

Według danych zgromadzonych przez PIU, po pierwszym kwartale ochroną w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych objętych było ponad 1,2 mln Polaków. To o 32% więcej niż rok wcześniej. Rośnie również składka, której wartość wyniosła 114,5 mln zł, co stanowi 16% wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

Co istotne, największa dynamika utrzymuje się w sprzedaży polis indywidualnych. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Nie są to ubezpieczenia drogie, stąd wzrost liczby polis jest większy niż wzrost składki – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

shutterstock_285687467Ekspert dodaje również, że liczba ubezpieczeń indywidualnych wzrosła o 320 %, a grupowych o niecałe 19 %. Wzrosły również zebrane przez ubezpieczycieli składki w obu grupach.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest coraz częściej doceniane przez Polaków za komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń medycznych oferowanych w ramach polisy przez ubezpieczyciela. Obecnie na rynku funkcjonuje kilkanaście zakładów oferujących tego typu polisę, z czego kilka towarzystw silnie konkuruje ze sobą korzystną ofertą. Aby wybrać najlepszą dla siebie polisę, warto skonsultować zakup z jednym z naszych doradców.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Konferencje i nagrody

Konferencje i nagrody

Superpolisa proponuje współpracę

Superpolisa proponuje współpracę

Po odszkodowanie do biura podróży

Po odszkodowanie do biura podróży