Aktualności18 sierpnia 2015

Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością

Z zgromadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych wynika, że w pierwszym kwartale tego roku kupiono prawie o jedną trzecią więcej prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Coraz większą popularnością cieszyły się ubezpieczenia zdrowotne w formie indywidualnej.

Według danych zgromadzonych przez PIU, po pierwszym kwartale ochroną w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych objętych było ponad 1,2 mln Polaków. To o 32% więcej niż rok wcześniej. Rośnie również składka, której wartość wyniosła 114,5 mln zł, co stanowi 16% wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

Co istotne, największa dynamika utrzymuje się w sprzedaży polis indywidualnych. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Nie są to ubezpieczenia drogie, stąd wzrost liczby polis jest większy niż wzrost składki – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

shutterstock_285687467Ekspert dodaje również, że liczba ubezpieczeń indywidualnych wzrosła o 320 %, a grupowych o niecałe 19 %. Wzrosły również zebrane przez ubezpieczycieli składki w obu grupach.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest coraz częściej doceniane przez Polaków za komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń medycznych oferowanych w ramach polisy przez ubezpieczyciela. Obecnie na rynku funkcjonuje kilkanaście zakładów oferujących tego typu polisę, z czego kilka towarzystw silnie konkuruje ze sobą korzystną ofertą. Aby wybrać najlepszą dla siebie polisę, warto skonsultować zakup z jednym z naszych doradców.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy