Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest coraz częściej doceniane przez Polaków za komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela.

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 18.08.2015, w kategorii:

Z zgromadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych wynika, że w pierwszym kwartale tego roku kupiono prawie o jedną trzecią więcej prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Coraz większą popularnością cieszyły się ubezpieczenia zdrowotne w formie indywidualnej.

Według danych zgromadzonych przez PIU, po pierwszym kwartale ochroną w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych objętych było ponad 1,2 mln Polaków. To o 32% więcej niż rok wcześniej. Rośnie również składka, której wartość wyniosła 114,5 mln zł, co stanowi 16% wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

Co istotne, największa dynamika utrzymuje się w sprzedaży polis indywidualnych. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Nie są to ubezpieczenia drogie, stąd wzrost liczby polis jest większy niż wzrost składki – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

shutterstock_285687467Ekspert dodaje również, że liczba ubezpieczeń indywidualnych wzrosła o 320 %, a grupowych o niecałe 19 %. Wzrosły również zebrane przez ubezpieczycieli składki w obu grupach.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest coraz częściej doceniane przez Polaków za komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń medycznych oferowanych w ramach polisy przez ubezpieczyciela. Obecnie na rynku funkcjonuje kilkanaście zakładów oferujących tego typu polisę, z czego kilka towarzystw silnie konkuruje ze sobą korzystną ofertą. Aby wybrać najlepszą dla siebie polisę, warto skonsultować zakup z jednym z naszych doradców.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Droga polisa dla Jamesa Bonda

Droga polisa dla Jamesa Bonda

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

„Po kolizji ze zwierzęciem pomoże autocasco” – Rzeczpospolita

„Po kolizji ze zwierzęciem pomoże autocasco” – Rzeczpospolita