Aktualności1 stycznia 2015

Ubezpieczenie w podróży zagranicznej

Z roku na rok coraz więcej z nas decyduje się na zagraniczne kierunki wakacyjne. Wyjeżdżamy, aby wypocząć, skorzystać z ładnej pogody oraz zapomnieć o trudach dnia codziennego. Czy jednak zastanawiamy się nad bezpieczeństwem w podróży? Nikt z nas zwykle nie zakłada, że stanie się nam coś złego. Warto jest jednak dmuchać na zimne, ponieważ posiadając ubezpieczenie podróżne będziemy czuli się bezpieczniej oraz pewniej. Jednocześnie nieprzewidziany wypadek nie uderzy nas mocno po kieszeni.

            Biura podróży oferują ubezpieczenie w podróży zagranicznej w pakiecie razem z wycieczką. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ma ono niewielki zakres oraz posiada wiele ograniczeń. Z kolei karta EKUZ czyli wydawana przez NFZ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego również nie zapewnia pełnej ochrony. W każdym kraju są inne zasady opieki zdrowotnej. Karta ta ponadto chroni nas w krajach Unii Europejskiej albo w krajach stowarzyszonych z UE. Nie zapewni nam odpowiedniej asekuracji na przykład w Egipcie czy Maroku, które w ostatnim czasie są bardzo chętnie wybieranymi kierunkami wakacyjnymi.

            Ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie. Lecąc za granicę możemy ubezpieczyć się już od kilku złotych dziennie za osobę. Wybór jest spory, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również wiele różnych wariantów. Najważniejsze jest ubezpieczenie zdrowotne oraz jego zakres. Jeśli wybieramy się na wycieczkę swoim samochodem, warto jest zainwestować w opiekę assistance, która zapewni  nam bezpieczny transport oraz w razie czego nocleg na miejscu. Możemy również ubezpieczyć sprzęt sportowy oraz bagaż.

            Warto jest zastanowić się nad ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej oc. Chroni nas w sytuacji, gdybyśmy z własnej kieszeni musieli zapłacić komuś za szkodę jaką zrobiliśmy. Jest to przydatne, kiedy jedziemy na wakacje z dziećmi, które bardzo często potrafią być bardzo nieuważne.

            Tylko jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie? Szczególnie, jeśli wybór przyprawia nas o zawrót głowy? Pomocne bez wątpienia stanie się skorzystanie z pomocy doradcy. Bez problemu możemy dobrać takie ubezpieczenie w podróży online. Skontaktować się z kimś, kto dobierze dla nas odpowiednią ofertę. Oszczędzamy przy tym czas oraz własne pieniądze.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę