Ubezpieczyciele wspierają kulturę i sport

2015-02-20 Przedsięwzięcia podejmowane na rzecz społeczeństwa stanowią integralny element działań wielu firm, w tego typu projekty bardzo często angażują się

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 20.02.2015, w kategorii:

2015-02-20

Przedsięwzięcia podejmowane na rzecz społeczeństwa stanowią integralny element działań wielu firm, w tego typu projekty bardzo często angażują się także towarzystwa ubezpieczeniowe. Motywem decyzji biznesowych firm z sektora asekuracji, obok osiągnięcia sukcesu finansowego jest również poczucie odpowiedzialności społecznej oraz zaangażowanie w programy prewencyjne. Ubezpieczyciele swoje szanse wizerunkowe upatrują głównie w wspieraniu kultury i sportu.

 

Do grona ubezpieczycieli angażujących się w działania wspierające promocję kultury
i sztuki zaliczyć należy Gothaer. Wywodzące się z Niemiec towarzystwo ubezpieczeniowe ogłosiło objęcie ochroną Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach współpracy z wilanowskim kompleksem pałacowym ubezpieczyciel będzie wspierał działania kulturalne podejmowane przez instytucję. Kompleks pałacowy w Wilanowie jest kolejną instytucją polskiej kultury i sztuki, którą wspiera Gothaer. Firma ochroną obejmuje m.in. Zamku Książ w Wałbrzychu, któremu pod koniec ubiegłego roku wypłacone zostało odszkodowanie, które stanowiło nieocenioną pomoc w renowacji zniszczonego w wyniku pożaru obiektu.

 

W działania podejmowane na rzecz społeczeństwa szczególnie aktywnie angażuje się lider polskiego rynku ubezpieczeń. Towarzystwo ubezpieczeń PZU ogłosiło kontynuację programu PZU Trasy Zdrowia, w ramach którego jeszcze w 2015 roku powstanie trzydzieści nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ruch i aktywność. Będzie to już druga edycja programu,
w ubiegłym roku powstało 30 obiektów, które dziś dla społeczności lokalnej są miejscem spotkań w duchu aktywności fizycznej.

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Trzy ważne dla ubezpieczeń ustawy przyjęte przez senat

Trzy ważne dla ubezpieczeń ustawy przyjęte przez senat

OC nie przestaje drożeć

OC nie przestaje drożeć

„Ochrona przed niespodziankami” – Rzeczpospolita

„Ochrona przed niespodziankami” – Rzeczpospolita