Ubezpieczyciele wspierają kulturę i sport

2015-02-20 Przedsięwzięcia podejmowane na rzecz społeczeństwa stanowią integralny element działań wielu firm, w tego typu projekty bardzo często angażują się

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 20.02.2015, w kategorii:

2015-02-20

Przedsięwzięcia podejmowane na rzecz społeczeństwa stanowią integralny element działań wielu firm, w tego typu projekty bardzo często angażują się także towarzystwa ubezpieczeniowe. Motywem decyzji biznesowych firm z sektora asekuracji, obok osiągnięcia sukcesu finansowego jest również poczucie odpowiedzialności społecznej oraz zaangażowanie w programy prewencyjne. Ubezpieczyciele swoje szanse wizerunkowe upatrują głównie w wspieraniu kultury i sportu.

 

Do grona ubezpieczycieli angażujących się w działania wspierające promocję kultury
i sztuki zaliczyć należy Gothaer. Wywodzące się z Niemiec towarzystwo ubezpieczeniowe ogłosiło objęcie ochroną Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach współpracy z wilanowskim kompleksem pałacowym ubezpieczyciel będzie wspierał działania kulturalne podejmowane przez instytucję. Kompleks pałacowy w Wilanowie jest kolejną instytucją polskiej kultury i sztuki, którą wspiera Gothaer. Firma ochroną obejmuje m.in. Zamku Książ w Wałbrzychu, któremu pod koniec ubiegłego roku wypłacone zostało odszkodowanie, które stanowiło nieocenioną pomoc w renowacji zniszczonego w wyniku pożaru obiektu.

 

W działania podejmowane na rzecz społeczeństwa szczególnie aktywnie angażuje się lider polskiego rynku ubezpieczeń. Towarzystwo ubezpieczeń PZU ogłosiło kontynuację programu PZU Trasy Zdrowia, w ramach którego jeszcze w 2015 roku powstanie trzydzieści nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ruch i aktywność. Będzie to już druga edycja programu,
w ubiegłym roku powstało 30 obiektów, które dziś dla społeczności lokalnej są miejscem spotkań w duchu aktywności fizycznej.

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Rzecznik Finansowy: potrzeba edukacji ubezpieczeniowej

Rzecznik Finansowy: potrzeba edukacji ubezpieczeniowej

Szybki start – Franczyza i Biznes

Szybki start – Franczyza i Biznes

PIU: Cena OC zależna od punktów karnych i mandatów

PIU: Cena OC zależna od punktów karnych i mandatów