Aktualności24 lutego 2020

Warta zatrudniła robota

Warta przez około rok testowała sztuczną inteligencję, która miała za zadanie usprawnić działanie contact center. Robot odbierał telefony od klientów i po wyrażeniu przez z nich zgody zbierał podstawowe dane i informacje o szkodzie, przekazując je później pracownikom. Pomogło to znacznie skrócić czas rozmowy z klientem.

Nasze centrum zatrudnia 350 osób, które odbierają około 2,5 miliona telefonów rocznie. Szkodę w ten sposób zgłasza około 25 proc. klientów, których Warta ma w sumie ok. 6 milionów. Przed wdrożeniem technologii voice recognition nasi pracownicy w contact center rozmawiali z klientem średnio 18 minut. Dzięki robotowi skróciliśmy ten czas o 30-40 proc. — mówi Mariusz Kowalczuk, menedżer projektu voicebot w Warcie.

Podczas całego okresu próbnego sztuczna inteligencja była stale ulepszana, np. przez zmianę głosu na bardziej ludzki. Od nowego roku Warta wprowadziła ją na stałe, a obecnie pracuje również nad zastosowaniem takiego rozwiązania w innych dziedzinach swojej działalności. Szczegóły tych planów poznamy w marcu.

Przedstawiciel Warty zapewnia, że firma nie próbuje zastąpić pracowników robotami, a jedynie chce ich odciążyć od nadmiaru pracy, aby mogli zapewnić jak najlepszą obsługę klienta w późniejszych etapach rozmowy. Może być to szczególnie pomocne podczas katastrofy spowodowanej przez żywioły, ponieważ w takich sytuacjach obciążenie infolinii jest bardzo wysokie.

 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy