Strefa Agenta29 lipca 2019

Wiener zastępuje Gothaera

Na naszych łamach gościmy dziś Panią Annę Włodarczyk-Moczkowską, prezes zarządu Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group. Pani Prezes przybliżyła nam proces zmiany, w wyniku którego Gothaer TU zostało przemianowane na Wiener.

 

Gothaer TU oficjalnie przyjęło nazwę Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group. Dlaczego akurat teraz?

– Zmiana marki nastąpiła w szczytowym okresie naszego rozwoju. Na początku roku pozyskaliśmy nowego inwestora, uzyskaliśmy rekordowe wyniki finansowe, a teraz zyskujemy nowy, energetyczny wizerunek. Mimo zmiany barw pozostajemy przy naszych niezmiennych wartościach. Po wejściu do nowej grupy kapitałowej Wiener pozostało niezależną spółką, a wszystkie cele zawarte w strategii Go2021 pozostają aktualne. 

 

Jak zmiana wpłynie w praktyce na pracę agenta i co się zmieni dla klienta? 

Zadbaliśmy o to, żeby proces zmiany dla wszystkich naszych Partnerów, Agentów i Klientów przebiegł szybko i sprawnie. Stopniowo wdrażamy nową markę na każdym polu jej eksploatacji, działa już m.in. strona www.wiener.pl. Na nową domenę przeniesiono także adresy mailowe. Od teraz Klienci, kontaktując się z zakładem ubezpieczeń, będą korzystali z adresu kontakt@wiener.pl. Niezmienne pozostają dane rejestrowe: NIP, REGON i KRS. Poza tym wszystkie warunki, na jakich świadczymy usługi, pozostają również bez zmian – wszystkie nasze zobowiązania, umowy i wcześniej wystawione polisy są w mocy.

 

A co się zmieni w polityce produktowej firmy?

–  Nieustannie stawiamy na innowacje i rozbudowę wachlarza usług. Aktualnie trwają prace nad wdrożeniem nowego systemu sprzedażowo-rozliczeniowego oraz automatyzacją procesów obsługowych.

 

Wraz z zakończeniem procesu sprzedaży Wiener oficjalnie stał się częścią Vienna Insurance Group. Co powinniśmy wiedzieć o tej marce?

– Marka VIG jest obecna i doskonale rozpoznawalna w 25 krajach na świecie. Należy do najważniejszych graczy działających w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. W skład Grupy wchodzi blisko 50 spółek funkcjonujących na rynkach całej Europy Środkowo-Wschodniej. Łącznie w spółkach należących do Grupy VIG pracuje ok. 25 tys. osób. Celem Grupy w Polsce jest osiągnięcie 10% udziału w rynku, do czego niewątpliwie przyczyni się dołączenie silnej i nieprzerwanie działającej na polskim rynku od 1990 r. spółki Gothaer, a teraz Wiener.

 

Krótka historia zmiany

    •6 czerwca 2018 r. – podpisanie umowy sprzedaży akcji pomiędzy Gothaer Finanzholding i Vienna Insurance Group.

    •27 sierpnia 2018 r. – zgoda UOKiK na transakcję.

    •29 stycznia 2019 r. – zgoda KNF na transakcję.

    •28 lutego 2019 r. – zakończenie procesu sprzedaży 100% akcji Gothaer TU S.A. i wejście do Grupy – Vienna Insurance Group.

    •5 lipca 2019 r. – rejestracja nowej nazwy Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

 

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy