Sztuka na deskach

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 11.07.2018, w kategorii:

Sport i kultura to zjawiska, które często idą w parze.

Superpolisa Ubezpieczenia i Grupa MAK to mecenas Teatru 6.piętro, ale też … sponsor gal bokserskich!

– Teatr i boks to wbrew pozorom podobne światy – tu i tu występuje się na deskach, choć może w teatrze łatwiej z nich wstać – śmieje się Andrzej Wasilewski, promotor boksu, który zasiada w zarządzie Grupy MAK .  

– I bokserzy, i aktorzy wychodzą na deski teatru bądź ringu dla rozrywki publiczności. Ta bokserska rzekomo reaguje bardziej żywiołowo, choć zapewniam, że i podczas spektakli w Teatrze 6. Piętro zdarzało mi się widzieć bardzo entuzjastyczne reakcje widzów. W każdym razie zapraszam gości Państwa Teatru na organizowane przez nas gale bokserskie – to równie znakomita rozrywka – zapewnia Andrzej Wasilewski.

Dla podkreślenia wagi jego słów warto dodać, że czynnym entuzjastą boksu jest również nasz dyrektor, Michał Żebrowski. – Teatr to też pole walki – z upływającym czasem, ze słabością duchową i fizyczną.  Aktor, chcąc coś osiągnąć, musi być jak doskonały bokser – ambitnie przeć do przodu, być pewnym siebie, a jednocześnie pełnym pokory wobec spadających ciosów. Podobnie jak w boksie, tak i na deskach teatru potrzebna jest kontrola ciała, oddechu, maksymalne skupienie i obserwacja – jeden doskonały występ i może być o tobie głośno. Jeden dramatyczny błąd i… też może być o tym głośno – zauważa Michał Żebrowski.

Czy wiedzieliście, że Michał Żebrowski też boksuje?

WT

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych – produkt dla firm

Ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych – produkt dla firm

Kup spokój w trasie

Kup spokój w trasie

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro