Aktualności22 stycznia 2015

Rewolucja w OC rozpocznie się w kwietniu

2015-01-22

Nadal trwają prace Polskiej Izby Ubezpieczeń nad szczegółami Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Ta nowa usługa ubezpieczeniowa będzie składowym elementem polis komunikacyjnych OC. Główną zaletą BLS jest umożliwienie zgłaszania szkód komunikacyjnych bezpośrednio do towarzystw, w których została zakupiona obowiązkowa polisa. System zacznie funkcjonować prawdopodobnie już 1 kwietnia, kiedy to zaczną obowiązywać również wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące likwidacji szkód komunikacyjnych. Zaproponowany termin zakłada, że do tego czasu Izbie uda się zakończyć testy wszystkich narzędzi i dopracować kształtu umowy – komentuje na łamach „Pulsu Biznesu” rzecznik PIU, Marcin Tarczyński. Wszystkie techniczne elementy systemu są już ustalone. Gazecie udało się ustalić, że końcowe prace trwają jeszcze nad systemem rozliczania szkód i płatności międzyfirmowych, dopracowania wymaga także umowa regulującą zasady uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Choć projekt wprowadzenia nowych rozwiązań w likwidacji szkód znajduje się na końcowym etapie, nadal nie wiadomo, ilu ubezpieczycieli do niego dołączy. Pewne jest tylko to, że w ogólnorynkowym modelu bezpośredniej likwidacji szkód będą uczestniczyć duże firmy, ponieważ nowy system pozwoli im konkurować o klientów także jakością obsługi.

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 marca 2018

Marzec 2018

Czytaj dalej
Aktualności 28 lipca 2017

lipiec 2017

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę