Allianz zmodyfikował ofertę turystyczną

Maciej Wolski Maciej Wolski
Opublikowano: 23.08.2018, w kategorii:

Allianz to kolejny ubezpieczyciel (po Generali i ERGO Hestii), który zmodyfikował ostatnio OWU ubezpieczeń turystycznych. W sierpniu zmianie uległy polisy Globtroter i Open Business Travel.

W Kosztach Leczenia i Assistance (KLiA) podniesiono maksymalną sumę ubezpieczenia do 1,5 mln zł (minimalna to 100 tys. zł), dodano koszty naprawy i zakupu protez, a w ramach chorób przewlekłych w zakres ochrony włączono dyskopatię. Zwiększono odpowiedzialność w zakresie klauzuli nieoczekiwanych działań wojennych lub aktów terroru. Pełna odpowiedzialność Allianz od sumy KLiA wynosi 200 tys. zł.

Doprecyzowano również odpowiedzialność w zakresie chorób nowotworowych w ramach chorób przewlekłych i zwiększono limit na leczenie związane z ciążą do kwoty 10 tys. zł (maksymalnie 2 wizyty). Podniesiono też maksymalne sumy ubezpieczenia – w NNW do 100 tys. zł, a OC w życiu prywatnym – do 1 mln zł. W tabeli NNW do listy dopisano skręcenia.

Usługi assistance wzbogacone zostały m.in. o opcję pomocy tłumacza (jęz. angielski) w pomocy medycznej, opcję konsultacji telefonicznej z lekarzem Centrum Alarmowego, pomoc prawną do 10 tys. zł, pomoc psychologa do 500 zł. Świadczenie szpitalne wynosi obecnie do 200 zł/doba hospitalizacji za granicą, a świadczenie szpitalne w wysokości do 50 zł/doba hospitalizacji po powrocie do kraju. Zwiększono też limit na poszukiwanie i ratownictwo do 50 tys. zł (w Assistance Sport – dodatkowo do 25 tys. zł).

Nowy Pakiet Usług Medycznych i Assistance zawiera szereg usług medycznych i diagnostycznych po powrocie do kraju. Opcja po nieszczęśliwym wypadku zawiera operację chirurgiczną do kwoty 15 tys. zł. W Assistance Sport zwiększono podlimity do 1 tys. zł oraz dodano sekcję Ochrona Rowerzysty. W Home Assistance podlimity wzrosły z 600 zł do 800 zł oraz dodatkowo dodano pomoc w razie awarii sprzętu PC. Z kolei w Moto Assistance zwiększono dopuszczalny wieku pojazdów do 12 lat i limit na holowanie (do 1,5 tys. zł) oraz włączono w zakres brak paliwa.

W Bagażu Podróżnym dodano ochronę w razie uszkodzenia bagażu, zwiększono świadczenie z tytułu opóźnienia bagażu do 1 tys. zł przy opóźnieniu powyżej 6 godzin (dotychczas 8 godzin). Poszerzono też zakres o wózki inwalidzkie oraz dziecięce. Rozszerzono również listę sportów w każdej kategorii oraz przyjęto ujednolicone nazewnictwo i podział: nowe nazwy to sporty rekreacyjne, wysokiego ryzyka, zimowe i ekstremalne.

W Ubezpieczeniu Kosztów Rezygnacji i wcześniejszego powrotu dodano nowe powody rezygnacji: zwolnienie ubezpieczonego z pracy, brak tolerancji na szczepienia ochronne, zakończenie procedury adopcji dziecka i otrzymanie potwierdzenia zakwalifikowania się na leczenie uzdrowiskowe (sanatorium).

MW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czy zawsze wzywać policję do stłuczki drogowej?

Czy zawsze wzywać policję do stłuczki drogowej?

Ubezpieczeniowy model zwycięstwa według Lloyd’sa

Ubezpieczeniowy model zwycięstwa według Lloyd’sa

Co można dodać do OC?

Co można dodać do OC?