Aktualności23 sierpnia 2018

Allianz zmodyfikował ofertę turystyczną

Allianz to kolejny ubezpieczyciel (po Generali i ERGO Hestii), który zmodyfikował ostatnio OWU ubezpieczeń turystycznych. W sierpniu zmianie uległy polisy Globtroter i Open Business Travel.

W Kosztach Leczenia i Assistance (KLiA) podniesiono maksymalną sumę ubezpieczenia do 1,5 mln zł (minimalna to 100 tys. zł), dodano koszty naprawy i zakupu protez, a w ramach chorób przewlekłych w zakres ochrony włączono dyskopatię. Zwiększono odpowiedzialność w zakresie klauzuli nieoczekiwanych działań wojennych lub aktów terroru. Pełna odpowiedzialność Allianz od sumy KLiA wynosi 200 tys. zł.

Doprecyzowano również odpowiedzialność w zakresie chorób nowotworowych w ramach chorób przewlekłych i zwiększono limit na leczenie związane z ciążą do kwoty 10 tys. zł (maksymalnie 2 wizyty). Podniesiono też maksymalne sumy ubezpieczenia – w NNW do 100 tys. zł, a OC w życiu prywatnym – do 1 mln zł. W tabeli NNW do listy dopisano skręcenia.

Usługi assistance wzbogacone zostały m.in. o opcję pomocy tłumacza (jęz. angielski) w pomocy medycznej, opcję konsultacji telefonicznej z lekarzem Centrum Alarmowego, pomoc prawną do 10 tys. zł, pomoc psychologa do 500 zł. Świadczenie szpitalne wynosi obecnie do 200 zł/doba hospitalizacji za granicą, a świadczenie szpitalne w wysokości do 50 zł/doba hospitalizacji po powrocie do kraju. Zwiększono też limit na poszukiwanie i ratownictwo do 50 tys. zł (w Assistance Sport – dodatkowo do 25 tys. zł).

Nowy Pakiet Usług Medycznych i Assistance zawiera szereg usług medycznych i diagnostycznych po powrocie do kraju. Opcja po nieszczęśliwym wypadku zawiera operację chirurgiczną do kwoty 15 tys. zł. W Assistance Sport zwiększono podlimity do 1 tys. zł oraz dodano sekcję Ochrona Rowerzysty. W Home Assistance podlimity wzrosły z 600 zł do 800 zł oraz dodatkowo dodano pomoc w razie awarii sprzętu PC. Z kolei w Moto Assistance zwiększono dopuszczalny wieku pojazdów do 12 lat i limit na holowanie (do 1,5 tys. zł) oraz włączono w zakres brak paliwa.

W Bagażu Podróżnym dodano ochronę w razie uszkodzenia bagażu, zwiększono świadczenie z tytułu opóźnienia bagażu do 1 tys. zł przy opóźnieniu powyżej 6 godzin (dotychczas 8 godzin). Poszerzono też zakres o wózki inwalidzkie oraz dziecięce. Rozszerzono również listę sportów w każdej kategorii oraz przyjęto ujednolicone nazewnictwo i podział: nowe nazwy to sporty rekreacyjne, wysokiego ryzyka, zimowe i ekstremalne.

W Ubezpieczeniu Kosztów Rezygnacji i wcześniejszego powrotu dodano nowe powody rezygnacji: zwolnienie ubezpieczonego z pracy, brak tolerancji na szczepienia ochronne, zakończenie procedury adopcji dziecka i otrzymanie potwierdzenia zakwalifikowania się na leczenie uzdrowiskowe (sanatorium).

MW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 24 października 2017

PZU stawia na telematykę

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy