UNIQA wprowadza zmiany w AC

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 26.03.2018, w kategorii:

UNIQA wprowadza zmiany w AC

Po grudniowych zmianach w OC oraz wdrożeniu nowych wariantów assistance UNIQA wprowadziła zmiany w AC. Tym samym ubezpieczyciel kontynuuje proces modyfikacji swojej oferty komunikacyjnej.

Zmiany w AC nie dotyczą wyłącznie taryf, ale także samego produktu. Klient nadal ma do wyboru trzy warianty AC i sam decyduje, jaki zakres wybiera. Nowością jest wprowadzenie do oferty nowych ryzyk. Zmieniona taryfa jest bardziej dopasowana do kosztu ryzyka w wielu segmentach, przy jednoczesnym zachowaniu adekwatności składek do rzeczywistego ryzyka. Dlatego, podobnie jak w OC, UNIQA oferuje w AC nawet do 65 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców.

Jak mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA, klienci w Polsce wciąż rzadko decydują się na wykupienie ubezpieczenia AC. W UNIQA robi to 26% klientów kupujących OC. Tymczasem możliwości i opcji jest dużo – każdy klient ma możliwość wyboru oferty w zależności od możliwości finansowych, stylu życia lub charakteru pracy. Nowością jest wprowadzenie gwarancji sumy ubezpieczenia dla pojazdów osobowych do 3. roku eksploatacji. Brak także udziałów własnych w OWU, jednak klient ma możliwość ustalania indywidualnych udziałów własnych w polisie.

Przy wyborze kosztorysowego rozliczenia szkody na etapie zawarcia umowy klient otrzymuje dodatkową zniżkę. Wybór tego wariantu uniemożliwia jednak likwidację szkody według faktur (wariant warsztatowy). Klient, który nie zdecyduje się przy zawieraniu umowy na żaden z wariantów, może – w razie wystąpienia szkody – wybrać którykolwiek z obu dostępnych sposobów. Może też zdecydować się na pełen zakres ubezpieczenia w formule all risk lub ograniczony, w którego skład wchodzi zarówno ryzyko kradzieży, jak i żywiołów.

Klient zyskuje także darmowe assistance, i to już w wariancie podstawowym. Wznawiając ubezpieczenia w UNIQA może również wykupić dodatkową ochronę utraty zniżki (od jednej szkody). Dodatkową opcją jest bezpłatna ochrona na przedmioty znajdujące się w pojeździe (takie jak np. foteliki dziecięce), zniszczone zamki lub zagubione kluczyki do pojazdu. W ubezpieczeniu AutoKoło zwiększono sumę ubezpieczenia z 1,5 tys. zł do 3 tys. zł. Opcja ta chroni opony i felgi, ale w razie szkody nie wpływa na przebieg ubezpieczenia przy wznowieniu AC.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

PZU na czele ubezpieczeniowych marek w Polsce

PZU na czele ubezpieczeniowych marek w Polsce

Superpolisa proponuje współpracę

Superpolisa proponuje współpracę

Styczeń 2019

Styczeń 2019