Aktualności29 maja 2018

AXA Assistance: sprawdź polisę od touroperatora

Wraz ze zbliżaniem się sezonu urlopowego eksperci AXA Assistance podpowiadają, na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniu turystycznym na wyjazd zagraniczny, sprzedawanym przez biura podróży razem z wycieczką.

Touroperatorzy są prawnie zobowiązani sprzedawać wycieczki turystyczne wraz z polisą kosztów leczenia i NNW wliczoną w cenę oferty. Problematyczny bywa jednak zakres takiej ochrony. Zapisy prawa nakładają na organizatorów wycieczek obowiązek ubezpieczenia bez określania jego warunków. Dla touroperatorów polisa jest elementem podnoszącym cenę wyjazdu, dlatego często oferują oni najniższy zakres ochrony. Na podstawie obserwacji AXA Assistance średnia suma ubezpieczenia kosztów leczenia z biura podróży to około 20 tys. euro plus NNW. Niejednokrotnie suma taka może okazać się zbyt niska, w efekcie czego poszkodowany (w razie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia, choroby czy wypadku) musiał pokryć część kosztów leczenia z własnej kieszeni.

Polisy z biur podróży zazwyczaj nie zawierają też ubezpieczenia od chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków, powstałych wskutek uprawiania sportów. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym, pozwalającym na rozszerzenie ochrony o wyżej wspomniane opcje.

AXA Assistance radzi kupującym wycieczkę od touroperatora zorientować się w orientacyjnych kosztach leczenia w docelowym kraju podróży. Spytajmy touroperatora o wysokość sum ubezpieczenia KL i NN oraz o sporty objęte ochroną w polisie, a także czy ochronę tę można rozszerzyć.
Gdyby otrzymane informacje na temat zakresu ochrony i sum ubezpieczenia nas nie zadowalały, AXA Assistance radzi wykupić dodatkową polisę turystyczną.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy