Aktualności24 czerwca 2019

AXA: co robić, aby jak najszybciej otrzymać odszkodowanie

Eksperci AXA Polska opublikowali poradnik mówiący o tym, co robić w wypadku szkody, aby jak najszybciej otrzymać odszkodowanie.

   • Po zawarciu umowy ubezpieczenia należy zapisać w telefonie numer telefonu do ubezpieczyciela, pod który należy informować o szkodach. W razie zajścia zdarzenia ubezpieczony zobowiązany jest do ratowania przedmiotu ubezpieczenia, zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów przy użyciu dostępnych środków. W razie potrzeby należy wezwać odpowiednie służby, które sporządzą notatkę, którą poszkodowany powinien dołączyć do zgłoszenia szkody.
  •  Przy zgłaszaniu szkody należy podać swój numer polisy, zarówno wtedy, gdy zgłaszający jest poszkodowanym, jak i sprawcą szkody i posiada OC w życiu prywatnym. Zgłaszając szkodę w swoim majątku należy zrobić to w ciągu 3 dni, a sprawcy z OC w życiu prywatnym w ciągu 7 dni od zdarzenia.
  •  Należy przechowywać faktury i rachunki za rzeczy znajdujące się w domu, aby w razie szkody łatwiej było oszacować wartość strat. Należy przekazać pełną listę zniszczeń i strat rzeczoznawcy ubezpieczyciela. Przydatne mogą okazać się wszelkie dowody posiadania lub zakupu mienia, np. karty gwarancyjne, certyfikat, fotografie z wnętrza mieszkania wykonane przed szkodą.
  •  W czasie wizyty rzeczoznawcy należy szczegółowo opisać zniszczenia lub skradzione przedmioty, warto również ustalić okoliczności wystąpienia szkody i znaleźć świadków zdarzenia.
  • Nie należy dokonywać zmian w miejscu szkody do momentu przybycia przedstawiciela, chyba że jest to niezbędne do zabezpieczenia mienia pozostałego po szkodzie lub by zmniejszyć rozmiar szkody. W takim przypadku najlepiej przed dokonaniem jakichkolwiek zmian wykonać fotografie, które pomogą oszacować straty.
   • Poszkodowani, którzy posiadają usługę assistance domowego, mogą liczyć na pomoc ubezpieczyciela w postaci: organizacji i pokrycia kosztów, np. dekarza, który zabezpieczy zerwany dach. Assistance pokryje również, w razie konieczności, koszty wynajmu mieszkania zastępczego, np. na czas trwania remontu.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 24 września 2017

Dochodowa wcale nie musi być droga

Czytaj dalej
Aktualności 30 stycznia 2020

Kierowcy bez uprawnień zapłacą

Czytaj dalej
Aktualności 23 lutego 2016

luty 2016

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę