Bezpośrednia Likwidacja Szkód jeszcze sprawniejsza!

W pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania BLS z usługi tej skorzystało ponad 5 tys. kierowców.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 20.07.2015, w kategorii:

Od momentu wprowadzenia ogólnorynkowego systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) minęły niespełna cztery miesiące. W tym czasie ubezpieczyciele zauważyli niedogodność i pracują nad zwiększeniem praktyczności i dostępności BLS.

Z miesiąca na miesiąc rośnie grono kierowców, którzy w razie wypadku nie będą musieli samodzielnie ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy. Według danych PIU, tylko w pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania BLS z usługi skorzystało ponad 5 tys. kierowców.

Jednak było to tylko te osoby, które zostały poszkodowane przez sprawcę posiadającego OC samochodu w jednej z firm, które przystąpiły do systemu BLS. Sporym utrudnieniem dla kierowców jest częsty problem z podjęciem decyzji, czy w konkretnym przypadku skorzystać mogą z uproszczonej procedury i zadzwonić bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela.

shutterstock_280962395

fot. Kierowco pamiętaj o skorzystaniu z usługi BLS!

W sytuacji stresowej podczas stłuczki ciężko pamiętać, którzy ubezpieczyciele funkcjonują w systemie BLS. Dlatego też w momencie zgłaszania szkody, poszkodowani nie zawsze mają pewność, czy sprawca zdarzenia posiada OC w firmie, która podpisała umowę w ramach PIU. Niedogodność tą zauważyły towarzystwa ubezpieczeniowe, część z nich zaczyna pracę nad poprawą wypracowanego przez PIU systemu.

Z perspektywy posiadaczy aut najlepszym rozwiązaniem byłoby udostępnienie możliwość skorzystania z BLS także wówczas, gdy sprawca jest chroniony przez zakład nienależący do wspomnianego porozumienia.

Wprowadzenie takie rozwiązania rozważa Aviva, a od początku 07.2015 taką możliwość oferuje Concorida Ubezpieczenia. U polskiego lidera rynku ubezpieczeń taki model ułatwionej likwidacji szkód dostępny jest od 04.2014 roku, kiedy to PZU rozpoczęło rewolucję w likwidacji wprowadzając totalną bezpośrednią likwidację szkód.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Wzrastają kary za brak OC

Wzrastają kary za brak OC

Ponad 11,5 tys. skarg do Rzecznika Finansowego

Ponad 11,5 tys. skarg do Rzecznika Finansowego

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?