Aktualności20 lipca 2015

Bezpośrednia Likwidacja Szkód jeszcze sprawniejsza!

Od momentu wprowadzenia ogólnorynkowego systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) minęły niespełna cztery miesiące. W tym czasie ubezpieczyciele zauważyli niedogodność i pracują nad zwiększeniem praktyczności i dostępności BLS.

Z miesiąca na miesiąc rośnie grono kierowców, którzy w razie wypadku nie będą musieli samodzielnie ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy. Według danych PIU, tylko w pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania BLS z usługi skorzystało ponad 5 tys. kierowców.

Jednak było to tylko te osoby, które zostały poszkodowane przez sprawcę posiadającego OC samochodu w jednej z firm, które przystąpiły do systemu BLS. Sporym utrudnieniem dla kierowców jest częsty problem z podjęciem decyzji, czy w konkretnym przypadku skorzystać mogą z uproszczonej procedury i zadzwonić bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela.

shutterstock_280962395
fot. Kierowco pamiętaj o skorzystaniu z usługi BLS!

W sytuacji stresowej podczas stłuczki ciężko pamiętać, którzy ubezpieczyciele funkcjonują w systemie BLS. Dlatego też w momencie zgłaszania szkody, poszkodowani nie zawsze mają pewność, czy sprawca zdarzenia posiada OC w firmie, która podpisała umowę w ramach PIU. Niedogodność tą zauważyły towarzystwa ubezpieczeniowe, część z nich zaczyna pracę nad poprawą wypracowanego przez PIU systemu.

Z perspektywy posiadaczy aut najlepszym rozwiązaniem byłoby udostępnienie możliwość skorzystania z BLS także wówczas, gdy sprawca jest chroniony przez zakład nienależący do wspomnianego porozumienia.

Wprowadzenie takie rozwiązania rozważa Aviva, a od początku 07.2015 taką możliwość oferuje Concorida Ubezpieczenia. U polskiego lidera rynku ubezpieczeń taki model ułatwionej likwidacji szkód dostępny jest od 04.2014 roku, kiedy to PZU rozpoczęło rewolucję w likwidacji wprowadzając totalną bezpośrednią likwidację szkód.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy