Branża ubezpieczeń zdrowotnych w formie

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 13.02.2017, w kategorii:

Z danych zawartych w poradniku Polskiej Izby Ubezpieczeniowej wynika, że na koniec września ubiegłego roku liczba polis indywidualnych wzrosła o 44% rok do roku.

Ochrona zdrowia w Polsce oparta jest głównie na systemie państwowym, jednak kondycja państwowej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Dlatego coraz więcej osób, którym zależy na leczeniu o przyzwoitym standardzie, decyduje się na ubezpieczenie zdrowotne. Rozwój sektora prywatnych polis zdrowotnych potwierdzają statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Z opublikowanych przez Izbę danych wynika, że na koniec września ubiegłego roku ochroną w ramach polis zdrowotnych objętych było ponad 1,7 mln osób – to wzrost o 44% rok do roku.

Posiadacze ubezpieczenia zdrowotnego są świadomi, że większość udostępnianych w ramach polisy świadczeń należy się im z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie na wizytę lekarską, zabieg czy operację. W takich sytuacjach prywatne ubezpieczenie zapewnia zdecydowanie bardziej dogodne warunki leczenia i dostęp do szeregu konsultacji medycznych. Nie można jednak wychodzić z założenia, że posiadana polisa zdrowotna zastąpi państwową opiekę zdrowotną, gdyż jest ona jedynie jej uzupełnieniem.  

Należy mieć jednak świadomość, że zakres udostępnianych usług zależy od wybranego przez ubezpieczonego wariantu polisy i może się różnić w zależności od firmy.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Veit Stutz tymczasowym następcą Witolda Jaworskiego

Veit Stutz tymczasowym następcą Witolda Jaworskiego

Duża rozpiętość cen OC

Duża rozpiętość cen OC

„Pieniądze za spalone auto tylko z AC” – Express Bydgoski

„Pieniądze za spalone auto tylko z AC” – Express Bydgoski