Branża ubezpieczeń zdrowotnych w formie

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 13.02.2017, w kategorii:

Z danych zawartych w poradniku Polskiej Izby Ubezpieczeniowej wynika, że na koniec września ubiegłego roku liczba polis indywidualnych wzrosła o 44% rok do roku.

Ochrona zdrowia w Polsce oparta jest głównie na systemie państwowym, jednak kondycja państwowej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Dlatego coraz więcej osób, którym zależy na leczeniu o przyzwoitym standardzie, decyduje się na ubezpieczenie zdrowotne. Rozwój sektora prywatnych polis zdrowotnych potwierdzają statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Z opublikowanych przez Izbę danych wynika, że na koniec września ubiegłego roku ochroną w ramach polis zdrowotnych objętych było ponad 1,7 mln osób – to wzrost o 44% rok do roku.

Posiadacze ubezpieczenia zdrowotnego są świadomi, że większość udostępnianych w ramach polisy świadczeń należy się im z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie na wizytę lekarską, zabieg czy operację. W takich sytuacjach prywatne ubezpieczenie zapewnia zdecydowanie bardziej dogodne warunki leczenia i dostęp do szeregu konsultacji medycznych. Nie można jednak wychodzić z założenia, że posiadana polisa zdrowotna zastąpi państwową opiekę zdrowotną, gdyż jest ona jedynie jej uzupełnieniem.  

Należy mieć jednak świadomość, że zakres udostępnianych usług zależy od wybranego przez ubezpieczonego wariantu polisy i może się różnić w zależności od firmy.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Spotkajmy się na Targach Franczyzowych w Warszawie

Spotkajmy się na Targach Franczyzowych w Warszawie

Wyższe kary za brak OC

Wyższe kary za brak OC

Compensa TU: Odszkodowanie dla Tatarskiej Jurty

Compensa TU: Odszkodowanie dla Tatarskiej Jurty