Aktualności13 lutego 2017

Branża ubezpieczeń zdrowotnych w formie

Z danych zawartych w poradniku Polskiej Izby Ubezpieczeniowej wynika, że na koniec września ubiegłego roku liczba polis indywidualnych wzrosła o 44% rok do roku.

Ochrona zdrowia w Polsce oparta jest głównie na systemie państwowym, jednak kondycja państwowej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Dlatego coraz więcej osób, którym zależy na leczeniu o przyzwoitym standardzie, decyduje się na ubezpieczenie zdrowotne. Rozwój sektora prywatnych polis zdrowotnych potwierdzają statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Z opublikowanych przez Izbę danych wynika, że na koniec września ubiegłego roku ochroną w ramach polis zdrowotnych objętych było ponad 1,7 mln osób – to wzrost o 44% rok do roku.

Posiadacze ubezpieczenia zdrowotnego są świadomi, że większość udostępnianych w ramach polisy świadczeń należy się im z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie na wizytę lekarską, zabieg czy operację. W takich sytuacjach prywatne ubezpieczenie zapewnia zdecydowanie bardziej dogodne warunki leczenia i dostęp do szeregu konsultacji medycznych. Nie można jednak wychodzić z założenia, że posiadana polisa zdrowotna zastąpi państwową opiekę zdrowotną, gdyż jest ona jedynie jej uzupełnieniem.  

Należy mieć jednak świadomość, że zakres udostępnianych usług zależy od wybranego przez ubezpieczonego wariantu polisy i może się różnić w zależności od firmy.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy