Compensa Dystrybucja wchłonęła Capitol

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 21.11.2018, w kategorii:

31 października nastąpiło połączenie spółki VIG Polska (Vienna Insurance Group Polska) – Compensy Dystrybucja i Capitol. Na skutek fuzji spółka będzie działać pod szyldem pierwszej z nich.

Jak podaje VIG Polska, wpływ na taką decyzję miała analiza wyników pracy obu spółek w ostatnich latach, a także uwzględnienie aktualnej sytuacji na polskim rynku ubezpieczeń na życie. W komunikacie grupy możemy przeczytać, że: „dzięki połączeniu jednostek terenowych Compensa Dystrybucja i Capitol powstał podmiot, któremu łatwiej będzie sprostać rosnącej konkurencji na rynku ubezpieczeń na życie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów w obsłudze klienta”.

Spółka w nowej formie ma koncentrować się na sprzedaży indywidualnych polis ochronnych oraz kapitałowych ze składką regularną, a także ubezpieczeń ze składką jednorazową czy produktów grupowych na rzecz spółek życiowych Compensa Życie i Vienna Life i ubezpieczeń zdrowotnych, majątkowych i komunikacyjnych na rzecz Compensa TU i InterRisk. Prezesem pozostanie Mariola Zdziarska, pełnomocnik zarządu Compensy Życie.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb klienta

Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb klienta

Ubezpieczenia komunikacyjne znacznie droższe nić rok temu

Ubezpieczenia komunikacyjne znacznie droższe nić rok temu

„2000 zł to rekord OC” – Rzeczpospolita

„2000 zł to rekord OC” – Rzeczpospolita