Compensa Dystrybucja wchłonęła Capitol

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 21.11.2018, w kategorii:

31 października nastąpiło połączenie spółki VIG Polska (Vienna Insurance Group Polska) – Compensy Dystrybucja i Capitol. Na skutek fuzji spółka będzie działać pod szyldem pierwszej z nich.

Jak podaje VIG Polska, wpływ na taką decyzję miała analiza wyników pracy obu spółek w ostatnich latach, a także uwzględnienie aktualnej sytuacji na polskim rynku ubezpieczeń na życie. W komunikacie grupy możemy przeczytać, że: „dzięki połączeniu jednostek terenowych Compensa Dystrybucja i Capitol powstał podmiot, któremu łatwiej będzie sprostać rosnącej konkurencji na rynku ubezpieczeń na życie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów w obsłudze klienta”.

Spółka w nowej formie ma koncentrować się na sprzedaży indywidualnych polis ochronnych oraz kapitałowych ze składką regularną, a także ubezpieczeń ze składką jednorazową czy produktów grupowych na rzecz spółek życiowych Compensa Życie i Vienna Life i ubezpieczeń zdrowotnych, majątkowych i komunikacyjnych na rzecz Compensa TU i InterRisk. Prezesem pozostanie Mariola Zdziarska, pełnomocnik zarządu Compensy Życie.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

marzec 2015

marzec 2015

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Terminy zgłaszania szkody i przedawnianie roszczeń

Terminy zgłaszania szkody i przedawnianie roszczeń