Blog Ubezpieczeniowy4 listopada 2015

Jak to jest z OC samochodu?

OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Musimy je wykupić każdego roku dla każdego pojazdu mechanicznego, którym chcemy poruszać się po polskich drogach. Często powiadomienie o konieczności odnowienia ubezpieczenia dostajemy listownie albo mailowo.  Ubezpieczenie OC chroni poszkodowanego w wypadku. Dzięki niemu możemy pokryć koszt naprawy samochodu czy też koszt leczenia lub rehabilitacji rannej osoby. Jest to zabezpieczenie nie tylko poszkodowanego, ale również nas. Dzięki ubezpieczeniu nie odpowiadamy za szkody z własnej kieszeni. Warto jest wiedzieć, że z OC nie pokryjemy naprawy własnego samochodu, jeśli to my jesteśmy winni wypadku.

            Polisę należy wykupić bez opóźnienia gdyż mogą nam za to grozić wysokie kary:

  • do 3 dni: 700 zł
  • 4-14 dni: 1740 zł
  • ponad 14 dni 3500 zł

            Tak, więc nie warto jest zwlekać. Ubezpieczenie OC możemy wybrać samodzielnie lub tez skorzystać z pomocy doradcy. Pomocna może być porównywarka ubezpieczeń OC – jest to najbardziej komfortowy sposób wyboru ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się obecnie w przekonywaniu klientów o tym, że akurat ich ubezpieczenie jest najtańsze oraz najlepsze. Nie powinniśmy jednak ulec reklamie oraz chłodno kalkulować, jakie rozwiązanie będzie w naszym przypadku optymalne.

            Cena ubezpieczenia OC w dużej mierze zależy od przysługujących nam zniżek. Największe zniżki można otrzymać z tytułu bezszkodowej jazdy. Upust z roku na rok jest coraz większy oraz może sięgać do minus 60% ceny polisy. Zdarza się również, że dana firma kusi tym, że przenosi zniżki z ubezpieczenia OC do ubezpieczenia AC. Niekiedy dodatkowy upust można dostać wtedy, kiedy wykupi się ubezpieczenie od kradzieży.

            Polisa nie uratuje nas jednak w sytuacji, kiedy wsiadamy za kierownicę samochodu po kieliszku. Jeśli spowodujemy wydatek po pijanemu towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać pokrycia z naszej własnej kieszeni wszelkich powstałych szkód.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 5 listopada 2015

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 11 czerwca 2015

Jak obliczyć koszt ubezpieczenia mieszkania?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy