Czy ubezpieczenie ochroni przed atakami terrorystycznymi?

Dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum Narodowym Bardo w Tunisie zobowiązują do refleksji. W ataku terrorystycznym zginęło kilkunastu zagranicznych

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 23.03.2015, w kategorii:

Dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum Narodowym Bardo w Tunisie zobowiązują do refleksji. W ataku terrorystycznym zginęło kilkunastu zagranicznych turystów, wśród ofiar były także osoby polskiego pochodzenia. Na pewno większość z nich przed wyjazdem przezornie wykupiło ubezpieczenie turystyczne. Niektórzy pewnie posiadali również polisy na życie i ubezpieczenie wypadkowe. Czy rodziny ofiar otrzymają świadczenia z polis swoich bliskich?

Niestety na żadne z ubezpieczeń nie można liczyć, jeśli ucierpimy w związku z wojną, terroryzmem lub zamieszkami. Dlatego wybierając się na wakacje warto brać pod uwagę tylko takie miejsca, które są bezpieczne. Pamiętać należy, że nawet polisa turystyczna rozszerzona o ochronę podczas uprawiania sportów ekstremalnych, nie zadziała w takim przypadku. Bowiem brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody powstałe w wyniku aktów terroru jest jednym ze standardowych wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

 

14879019_m

fot. Pomoc rodzinom ofiar

 

Co nie oznacza, że rodziny ofiar pozostaną bez pomocy. Od pewnego czasu można zauważyć, iż polscy ubezpieczyciele dopuszczają możliwość wypłacenia odszkodowania z tytułu zdarzenia powstałego na skutek zaistnienia aktu terroru. Również w tym przypadku poszkodowani nie pozostaną bez wsparcia. Towarzystwo ubezpieczające polskich turystów, którzy zginęli podczas ataku terrorystycznego w Tunisie zapewniło, że wszyscy poszkodowani mogą liczyć na pomoc.

 PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Bądź mądry przed szkodą

Bądź mądry przed szkodą

Już ponad 1,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Już ponad 1,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Świątecznie w Teatrze 6 Piętro

Świątecznie w Teatrze 6 Piętro