Czy ubezpieczenie ochroni przed atakami terrorystycznymi?

Dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum Narodowym Bardo w Tunisie zobowiązują do refleksji. W ataku terrorystycznym zginęło kilkunastu zagranicznych

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 23.03.2015, w kategorii:

Dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum Narodowym Bardo w Tunisie zobowiązują do refleksji. W ataku terrorystycznym zginęło kilkunastu zagranicznych turystów, wśród ofiar były także osoby polskiego pochodzenia. Na pewno większość z nich przed wyjazdem przezornie wykupiło ubezpieczenie turystyczne. Niektórzy pewnie posiadali również polisy na życie i ubezpieczenie wypadkowe. Czy rodziny ofiar otrzymają świadczenia z polis swoich bliskich?

Niestety na żadne z ubezpieczeń nie można liczyć, jeśli ucierpimy w związku z wojną, terroryzmem lub zamieszkami. Dlatego wybierając się na wakacje warto brać pod uwagę tylko takie miejsca, które są bezpieczne. Pamiętać należy, że nawet polisa turystyczna rozszerzona o ochronę podczas uprawiania sportów ekstremalnych, nie zadziała w takim przypadku. Bowiem brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody powstałe w wyniku aktów terroru jest jednym ze standardowych wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

 

14879019_m

fot. Pomoc rodzinom ofiar

 

Co nie oznacza, że rodziny ofiar pozostaną bez pomocy. Od pewnego czasu można zauważyć, iż polscy ubezpieczyciele dopuszczają możliwość wypłacenia odszkodowania z tytułu zdarzenia powstałego na skutek zaistnienia aktu terroru. Również w tym przypadku poszkodowani nie pozostaną bez wsparcia. Towarzystwo ubezpieczające polskich turystów, którzy zginęli podczas ataku terrorystycznego w Tunisie zapewniło, że wszyscy poszkodowani mogą liczyć na pomoc.

 PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„To trzeba wiedzieć” – Echo Dnia – Radom

„To trzeba wiedzieć” – Echo Dnia – Radom

Pełna wypłata za mienie uszkodzone przez wichury

Pełna wypłata za mienie uszkodzone przez wichury

W 2015 roku ubezpieczenia OC podrożały

W 2015 roku ubezpieczenia OC podrożały