Zabezpiecz mieszkanie przed urlopem

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 20.05.2017, w kategorii:

Jak podaje Komenda Główna Policji, tylko w ubiegłym roku doszło do ponad 77 tys. kradzieży z włamaniem. Do dużej części zdarzeń doszło podczas urlopu właścicieli nieruchomości. Dlatego przed zbliżającymi się wakacjami warto wziąć pod uwagę zakup polisy mieszkaniowej, która stanowi ochronę na wypadek takich zdarzeń.

Zbliżający się sezon urlopowy to czas, kiedy wiele osób uda się na wakacje zostawiając dom czy mieszkanie bez opieki. Wyjeżdżając nawet na krótki urlop szczególną uwagę należy przykładać do zabezpieczenia domów i mieszkań, ponieważ – jak wskazują policyjne statystyki – właśnie wtedy rośnie ryzyko włamania i kradzieży. Odpowiednie ubezpieczenie domu to nie tylko finansowe zabezpieczenie na wypadek materialnych strat, ale również zdecydowanie mniej zmartwień i problemów w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży czy włamania.

Część osób rezygnuje z ubezpieczenia domu czy mieszkania w obawie przed wysoką składką. Warto jednak wiedzieć, że polisy mieszkaniowe należą do jednych z najtańszych ubezpieczeń na rynku. Mając na uwadze wartość ubezpieczanego mienia, składki są relatywnie niskie. Kryterium ceny nie powinno być jednak najważniejszym wyznacznikiem. Warto pomyśleć także o odpowiednim zakresie ochrony.

Ochroną ubezpieczenia można objąć stałe elementy, zgromadzone w nieruchomości mienie i wszelkie przedmioty m.in. meble, ubrania, sprzęt RTV i AGD, a nawet zbiory kolekcjonerskie czy dzieła sztuki. Niektóre towarzystwa są skłonne ubezpieczyć także przedmioty przechowywane w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica.

Warto także wiedzieć, że decydując się na zabezpieczenie domu przed kradzieżą czy włamaniem, trzeba spełnić kilka warunków dotyczących zapewnienia minimalnego poziomu zabezpieczenia nieruchomości.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Pokemony rozpraszają kierowców

Pokemony rozpraszają kierowców

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń trafił do Sejmu

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń trafił do Sejmu

Dlaczego należy zawsze opłacać OC pojazdu?

Dlaczego należy zawsze opłacać OC pojazdu?