Aktualności17 sierpnia 2022

Doratex – nowy partner w Grupie Superpolisa

Superpolisa Doratex

Superpolisa Ubezpieczenia konsekwentnie realizując projekt sukcesji, 23 marca przywitała w swojej Grupie nową spółkę. To już 9 spółka, która zdecydowała się na rozwój poprzez model join-venture. Doratex to multiagencja z siedzibą w Limanowej, działająca na rynku od 27 lat.

Nie jest to przypadkowe połączenie. Spółka Doratex 7 lat temu, jako duża i prężnie rozwijająca się firma rodzinna, nawiązała współpracę z jedną ze spółek Grupy – Superpolisa.pl Pegaz pod kierownictwem Anny Świstuń, naszego cenionego członka struktur.

Wieloletnie partnerstwo tych dwóch podmiotów pokazało obu stronom jak duże możliwości rozwoju wzajemnie mogą sobie zaproponować. Dotyczy to przede wszystkim obszaru rozmów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi i technologii.

W wyniku dotychczasowych działań udało się dostarczyć firmie Doratex narzędzia informatyczne oraz otworzyć placówki pod szyldem Superpolisy. Tym samym rozpoczęto rozmowy o kolejnych krokach, aby spółka stała się jednym z głównych partnerów.

W podjęciu tej decyzji pomogło proponowane przez Superpolisę zaplecze, min. dział IT, wsparcie prawne, szkoleniowe oraz rejestracji OFWCA. Styl prowadzenia biznesu przez Superpolisa.pl Pegaz pokazał, że jest to ścieżka z potencjałem i dużymi możliwościami.

O spółce Doratex

Doratex Sp. z o.o. to firma będąca na polskim rynku już od 1995 roku. Początkowo zajmowała się ona pośrednictwem kredytowym. Po dwóch latach w styczniu 1997 roku oficjalnie rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń jako multiagencja i tak jest po dziś dzień.

Komenatrze zarządów spółek

Strony tuż po połączeniu obu firm udzieliły oficjalnego komentarza. Na pierwszy plan wybija się w nich docenienie nowego partnerstwa oraz potencjał w nawiązaniu tak bliskiej współpracy. Firmy patrzą w przyszłość z nadzieją na wspólne sukcesy już pod jedną, wspólną marką Superpolisy.

„Rozmowy trwały miesiącami. Mieliśmy swoje zaplecze kompetencyjne i byliśmy samowystarczalni. Jednak dotychczasowe wsparcie i wpływ na rozwój mojej firmy finalnie zaważyły na tym, że się zdecydowaliśmy na taki ruch. Kluczowe dla mnie jest to, że mimo rozmachu nadal prowadzimy firmę rodzinnie.  Swoich Agentów też tak traktuję, z każdym mam osobisty kontakt, wspieram ich i rozumiem. Okazało się, że nie stanowi to przeszkody w dalszych planach, zachowujemy swój wypracowany przez lata styl, zachowujemy decyzyjność i bezpośredniość w działaniu. Zostaliśmy zaproszeni do biznesu. I słowo „zaproszeni” traktowałbym bardzo dosłownie. Inwestycja w naszą spółkę nie wiąże się ze zmianą stylu pracy, a to było dla mnie kluczowe. Chcieliśmy zachować swoją unikatowość. Niewątpliwie wsparcie tzw. „zaplecza centrali” było bardzo istotne przy podejmowaniu przez nas decyzji.  Przedsięwzięcie wpisuje się w ciąg zdarzeń związanych z rozpoczętą sukcesją w rodzinnej firmie, gdzie zadania przejmowane są przez moje dzieci. Zapewni to kontynuację wizji i dotychczasowego sposobu zarządzania Multiagencją.

Zbigniew Szewczyk,

Prezes Zarządu Superpolisa Doratex

„Obie strony widzą niesamowity potencjał w naszej współpracy. Zbyszek niejednokrotnie był doceniany na rynku lokalnym przez wiodące Towarzystwa Ubezpieczeniowe, znalazł się na liście Forbesa w rankingu małych i średnich przedsiębiorstw, zawsze dbał o swój osobisty rozwój i rozwój swoich ponad 130 agentów oraz jest lokalnym liderem. Podjęcie decyzji o kolejnym kroku w naszej wspólnej historii to dla nas zaszczyt. Jestem przekonany, że jego osobowość i pracowitość wiele wniosą do naszego biznesu. Każdy element układanki jest dla nas znaczący. Po to tworzymy Grupę, aby wszyscy razem mogli pracować na jeden cel, czyli być profesjonalnym liderem na rynku multiagencji. Cieszymy się gdy duże agencje też dostrzegają, że silny podmiot może być silniejszy gdy działamy wspólnie. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że Doratex w swoim kanale dystrybucyjnym osiągnął już wszystko co mógł, był najlepszy. Teraz czas na podniesienie poprzeczki we wspólnym planie.”

Maciej Przybyszewski,

Członek Zarządu Superpolisa Ubezpieczenia

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 17 stycznia 2018

UFG: Coraz wyższe koszty braku OC

Czytaj dalej
Aktualności 31 sierpnia 2018

Dokąd zmierza rynek

Czytaj dalej
Aktualności 13 sierpnia 2016

Polisa dla Olimpijczyka

Czytaj dalej
Aktualności 9 czerwca 2015

Ubezpieczenie domu

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę