Aktualności24 sierpnia 2017

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń trafił do Sejmu

Rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń wpłynął do Rady Ministrów i został już skierowany do Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu. Przewiduje on rozwiązania zwiększające ochronę klientów podpisujących umowę ubezpieczenia poprzez m.in. wzmocnienie przepisów dotyczących informacji przekazywanych przez pośredników i towarzystwa ubezpieczeniowe. Prace nad aktem mogą się rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

Zgodnie z niedawno udostępnioną informacją na portalu Rządowego Centrum Legislacji, w dniu 21 sierpnia Rada Ministrów przyjęła projekt polskiej wersji IDD (Insurance Distribution Directive). Dzień później akt został skierowany do Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu. Ustawa ma wejść w życie już za pół roku, dlatego prace nad proponowanymi regulacjami mogą się zacząć już w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że projekt ustawy dotyczy ustanowienia nowych regulacji wynikających z konieczności wdrożenia do krajowego porządku prawnego przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (z dnia 20 stycznia 2016 r.). Nowe regulacje zastąpią dotychczas obowiązującą ustawę o pośrednictwie ubezpieczeniowym.

Zgodnie z założeniami nowa ustawa o dystrybucji ubezpieczeń ma zwiększyć i ujednolicić ochronę klientów zawierających umowy ubezpieczenia. Celem jest także zwiększenie transparentności sprzedaży ubezpieczeń, czyli zapewnienie dostępu do odpowiednich informacji o produkcie oraz jego dystrybutorze.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 2 września 2019

Aplikacja JuniorGo od Avivy

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy