Generali: kolejne narzędzia do zdalnej likwidacji szkód

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 07.09.2018, w kategorii:

Generali Online i AudaFoto to najnowsze zdalne narzędzia do likwidacji szkód w Generali. Pierwsza z ww. aplikacji mobilnych już funkcjonuje, druga obecnie jest w fazie testów.   

Generali Online pozwala na zdalne dokonanie oględzin szkody i stworzenie dokumentacji szkodowej. Kiedy szkoda wymaga oceny przez rzeczoznawcę, klient otrzymuje link do aplikacji Generali Online, instaluje ją na swoim telefonie i uruchamia. Podczas rozmowy telefonicznej rzeczoznawca łączy się z kamerą telefonu ubezpieczonego i zdalnie ogląda uszkodzone przedmioty czy pojazd, fotografuje szkodę oraz związane z nią dokumenty aparatem ze smartfona klienta, tworząc w ten sposób przy pomocy aplikacji pełną dokumentację szkody.

Od momentu wdrożenia za pośrednictwem Generali Online zostało obsłużonych ponad 3 tysiące spraw.
W lipcu z aplikacji skorzystało ponad 30% klientów, którzy zgłosili szkody wymagające oceny rzeczoznawcy.

Testowana aplikacja AudaFoto pozwoli wykonać dokumentację szkody komunikacyjnej klientom bez konieczności umawiania się na rozmowę telefoniczną z rzeczoznawcą. Klient za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją AudaFoto będzie mógł wykonać zdjęcia uszkodzonego pojazdu w dowolnym czasie, a fotografie automatycznie znajdą się w tzw. teczce szkodowej.

Samodzielną likwidację szkód majątkowych (zalaniowych) i komunikacyjnych umożliwiają dwie inne aplikacje – HomeSmart i AudaSmart – wprowadzone przez Generali przed kilkoma miesiącami. Skracają one czas związany z likwidacją techniczną szkody oraz wypłatą odszkodowania – obecnie już 25% szkód zalaniowych jest likwidowanych przez aplikację HomeSmart.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Po odszkodowanie do biura podróży

Po odszkodowanie do biura podróży

Przy zakupie AXA Assistance otrzymasz voucher gratis!

Przy zakupie AXA Assistance otrzymasz voucher gratis!

Media o nas – Luty 2016

Media o nas – Luty 2016