Aktualności20 marca 2019

Główne wskaźniki Generali poszły w górę

Grupa Generali odnotowała poprawę najważniejszych wskaźników w minionym roku. Zarówno wynik operacyjny, jak i finansowy netto czy przypis składki brutto okazały się lepsze niż w poprzednim analizowanym okresie.

Jak wynika z opublikowanego 14 marca raportu, zysk operacyjny za 2018 roku uplasował się na poziomie 4,857 mld euro, co oznacza wzrost o 3% względem 2017 roku. Poprawa wskaźnika jest wynikiem pracy wszystkich linii biznesowych Grupy Generali. Zysk netto wyniósł w analizowanym okresie 2,309 mld euro (+ 9,4% r/r), a przypis składki brutto – 66,69 mld euro. Taki rezultat jest wyższy o 4,9% od tego wypracowanego w poprzednim roku.

Składka w ubezpieczeniach majątkowych wyniosła 20,61 mld euro, co jest wzrostem o 3,3% rok do roku, natomiast składka w ubezpieczeniach na życie uplasowała się na poziomie 46,08 mld euro z 5,7% wzrostu rok do roku. Dział ubezpieczeń komunikacyjnych odniósł wzrost o 3,3 % w stosunku do 2017 roku, a segment pozakomunikacyjny wzrósł o 2,7% rok do roku.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę