Aktualności25 listopada 2015

Jak obejść droższe ubezpieczenie?

Na pewno wszystkim zainteresowanym znana jest informacja na temat podwyżek cen składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Wszystko przez nowe wymagania Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wzrostu rentowności w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli dołożymy do tego coraz większe wydatki, które będą przeznaczone na likwidację szkód, to automatycznie tworzy się nam wizja niezbyt ciekawej przyszłości. Według szacunków ubezpieczycieli, odnowienie ubezpieczenia w tym roku może kosztować kierowcę nawet o 30% więcej niż w roku ubiegłym.

            Obecnie branża ubezpieczeniowa zmaga się z wieloma wyzwaniami, które są związane właśnie z regulacją wprowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pod koniec zeszłego roku, wspomniany organ wystosował specjalne pismo, w którym zostało stwierdzone zagrożenie bezpieczeństwo sektora ubezpieczeń w Polsce. Jako główny powód została podana istna wojna ubezpieczeniowa, która trwa już dosyć długi czas. Wobec takich działań, bardzo wyraźnie pogorszyła się rentowność towarzystw ubezpieczeniowych w kwestii polis AC. Nie chodzi tutaj tylko o popularne autocasco, gdyż polisa OC również nie radzi sobie najlepiej. Najlepiej świadczy o tym strata odnotowana po trzech kwartałach ubiegłego roku, której wartość wyniosła 586 milionów złotych. W takiej sytuacji KFN wyraźnie nakazuje stosowanie takich ofert, które będą w stanie wystarczyć na wypłaty przyszłych odszkodowań dla klientów. Jeżeli towarzystwa nie dostosują się do tego nakazu, to grożą im w najlepszym wypadku kary finansowe, a w najgorszym nawet cofnięcie licencji na wykonywanie usług. Taka sytuacja z pewnością odbije się na klientach, którzy będą musieli zapłacić więcej za swoje ubezpieczenia.

            W związku z obecną sytuacją, można zaobserwować wzmożony wzrost sprzedaży polis w systemie ratalnym. Może to być w pewnym sensie sposób na obejście dużych podwyżek, gdyż system ratalny jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym zarówno dla klienta, jak i agencji ubezpieczeniowej. Płatności ratalne umożliwiają wykupienie szerszego zakresu ubezpieczenia, które będzie uzupełnione o wiele przydatnych opcji. W przypadku jednorazowych składek sytuacja w praktyce wygląda tak, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zaobserwujemy bardzo dużo wzrost zainteresowania systemem ratalnym w zakresie zakupu ubezpieczeń. Patrząc po innych sektorach można z całą pewnością stwierdzić, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, na które z pewnością przystanie bardzo wielu klientów.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 20 grudnia 2018

Zdrowie coraz cenniejsze

Czytaj dalej
Aktualności 16 listopada 2015

Terroryzm, a ubezpieczenia

Czytaj dalej
Aktualności 23 lutego 2015

Generali zmienia ubezpieczenia

Czytaj dalej
Aktualności 11 stycznia 2018

Gothaer: polisy na ferie zimowe

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę