Jak obejść droższe ubezpieczenie?

Na pewno wszystkim zainteresowanym znana jest informacja na temat podwyżek cen składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Wszystko przez nowe wymagania Komisji Nadzoru

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 25.11.2015, w kategorii:

Na pewno wszystkim zainteresowanym znana jest informacja na temat podwyżek cen składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Wszystko przez nowe wymagania Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wzrostu rentowności w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli dołożymy do tego coraz większe wydatki, które będą przeznaczone na likwidację szkód, to automatycznie tworzy się nam wizja niezbyt ciekawej przyszłości. Według szacunków ubezpieczycieli, odnowienie ubezpieczenia w tym roku może kosztować kierowcę nawet o 30% więcej niż w roku ubiegłym.

            Obecnie branża ubezpieczeniowa zmaga się z wieloma wyzwaniami, które są związane właśnie z regulacją wprowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pod koniec zeszłego roku, wspomniany organ wystosował specjalne pismo, w którym zostało stwierdzone zagrożenie bezpieczeństwo sektora ubezpieczeń w Polsce. Jako główny powód została podana istna wojna ubezpieczeniowa, która trwa już dosyć długi czas. Wobec takich działań, bardzo wyraźnie pogorszyła się rentowność towarzystw ubezpieczeniowych w kwestii polis AC. Nie chodzi tutaj tylko o popularne autocasco, gdyż polisa OC również nie radzi sobie najlepiej. Najlepiej świadczy o tym strata odnotowana po trzech kwartałach ubiegłego roku, której wartość wyniosła 586 milionów złotych. W takiej sytuacji KFN wyraźnie nakazuje stosowanie takich ofert, które będą w stanie wystarczyć na wypłaty przyszłych odszkodowań dla klientów. Jeżeli towarzystwa nie dostosują się do tego nakazu, to grożą im w najlepszym wypadku kary finansowe, a w najgorszym nawet cofnięcie licencji na wykonywanie usług. Taka sytuacja z pewnością odbije się na klientach, którzy będą musieli zapłacić więcej za swoje ubezpieczenia.

            W związku z obecną sytuacją, można zaobserwować wzmożony wzrost sprzedaży polis w systemie ratalnym. Może to być w pewnym sensie sposób na obejście dużych podwyżek, gdyż system ratalny jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym zarówno dla klienta, jak i agencji ubezpieczeniowej. Płatności ratalne umożliwiają wykupienie szerszego zakresu ubezpieczenia, które będzie uzupełnione o wiele przydatnych opcji. W przypadku jednorazowych składek sytuacja w praktyce wygląda tak, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zaobserwujemy bardzo dużo wzrost zainteresowania systemem ratalnym w zakresie zakupu ubezpieczeń. Patrząc po innych sektorach można z całą pewnością stwierdzić, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, na które z pewnością przystanie bardzo wielu klientów.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czy warto wykupić ubezpieczenie laptopa?

Czy warto wykupić ubezpieczenie laptopa?

Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy mogą być kosztowne

Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy mogą być kosztowne

Wzrost cen polis samochodowych nieunikniony

Wzrost cen polis samochodowych nieunikniony