Link4 z nową ofertą zainspirowaną wskazówkami kierowców

Nowa oferta weszła w życie 1 lutego i dedykowana jest klientom, którzy posiadają minimum trzyletnią bezszkodową historię autocasco

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 09.02.2016, w kategorii:

Pod koniec ubiegłego roku Link4 przeprowadziło badanie, w którym towarzystwo ubezpieczeń zapytało kierowców o największe komplikacje i niedopowiedzenia w umowach ubezpieczeń komunikacyjnych.

Z udzielonych przez ankietowanych odpowiedzi wynika, że najbardziej irytujące jest m.in. pochopne odbieranie zniżek przez ubezpieczycieli oraz niezrozumiałe procedury wypłaty odszkodowań. Na podstawie odpowiedzi respondentów towarzystwo stworzyło nową ofertę, która dostępna jest już od początku miesiąca.

Jak wynika z badań, kierowcy skarżą się, że ubezpieczyciele komplikują umowy poprzez „druczki, gwiazdki, ograniczenia”, stosowanie niejasnych i niezrozumiałych zasad, które szczególnie uciążliwe są w przypadku wystąpienia szkody. Najczęściej respondenci narzekali na utratę zniżek z autocasco przy małej szkodzie (17% odpowiedzi), utrata zniżek, gdy mała szkoda przydarzyła się po wielu latach bezwypadkowej jazdy (15% wskazań). Co więcej niezrozumiałą dla klientów praktyką jest odbieranie zniżek w ubezpieczeniu AC, gdy właściciel pojazdu nie miał wpływu na wystąpienie szkody, skomplikowane zasady likwidacji szkody oraz duża liczba wyłączeń z ochrony polisy (we wszystkich przypadkach po 13%), a także oferowanie lepszych warunków dla nowych klientów niż w przypadku przedłużania polisy.

Wyniki przeprowadzonych przez Link4 badań zainspirowały ubezpieczyciela do stworzenia nowej oferty, która ma być bardziej satysfakcjonująca dla kierowców. Jak mówi Joanna Talaśka, dyrektor komunikacji marketingowej w Link4, ubezpieczycielowi zależy, aby wiedzę z badań przeprowadzonych wśród kierowców wykorzystać do stworzenia zdroworozsądkowych rozwiązań, które przyniosą klientom realne korzyści.

Nowa oferta weszła w życie 1 lutego i dedykowana jest klientom, którzy posiadają minimum trzyletnią bezszkodową historię autocasco w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Oznacza to, że mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Link4. Jeśli wykupią pakiet ubezpieczeń OC wraz z AC w Link4 otrzymują gwarancję, że nie utracą zniżek w kolejnym roku, nawet w przypadku małej stłuczki (jej wartość nie może przekroczyć 2,5 tys. zł).

 

Kampania reklamowa promująca nową ofertę Link4:

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…

Trzy uchwały, które wstrząsnęły rynkiem

Trzy uchwały, które wstrząsnęły rynkiem

„Skutki wytycznych i obawy z nimi związane” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Skutki wytycznych i obawy z nimi związane” – Gazeta Ubezpieczeniowa