Aktualności9 lutego 2016

Link4 z nową ofertą zainspirowaną wskazówkami kierowców

Pod koniec ubiegłego roku Link4 przeprowadziło badanie, w którym towarzystwo ubezpieczeń zapytało kierowców o największe komplikacje i niedopowiedzenia w umowach ubezpieczeń komunikacyjnych.

Z udzielonych przez ankietowanych odpowiedzi wynika, że najbardziej irytujące jest m.in. pochopne odbieranie zniżek przez ubezpieczycieli oraz niezrozumiałe procedury wypłaty odszkodowań. Na podstawie odpowiedzi respondentów towarzystwo stworzyło nową ofertę, która dostępna jest już od początku miesiąca.

Jak wynika z badań, kierowcy skarżą się, że ubezpieczyciele komplikują umowy poprzez „druczki, gwiazdki, ograniczenia”, stosowanie niejasnych i niezrozumiałych zasad, które szczególnie uciążliwe są w przypadku wystąpienia szkody. Najczęściej respondenci narzekali na utratę zniżek z autocasco przy małej szkodzie (17% odpowiedzi), utrata zniżek, gdy mała szkoda przydarzyła się po wielu latach bezwypadkowej jazdy (15% wskazań). Co więcej niezrozumiałą dla klientów praktyką jest odbieranie zniżek w ubezpieczeniu AC, gdy właściciel pojazdu nie miał wpływu na wystąpienie szkody, skomplikowane zasady likwidacji szkody oraz duża liczba wyłączeń z ochrony polisy (we wszystkich przypadkach po 13%), a także oferowanie lepszych warunków dla nowych klientów niż w przypadku przedłużania polisy.

Wyniki przeprowadzonych przez Link4 badań zainspirowały ubezpieczyciela do stworzenia nowej oferty, która ma być bardziej satysfakcjonująca dla kierowców. Jak mówi Joanna Talaśka, dyrektor komunikacji marketingowej w Link4, ubezpieczycielowi zależy, aby wiedzę z badań przeprowadzonych wśród kierowców wykorzystać do stworzenia zdroworozsądkowych rozwiązań, które przyniosą klientom realne korzyści.

Nowa oferta weszła w życie 1 lutego i dedykowana jest klientom, którzy posiadają minimum trzyletnią bezszkodową historię autocasco w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Oznacza to, że mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Link4. Jeśli wykupią pakiet ubezpieczeń OC wraz z AC w Link4 otrzymują gwarancję, że nie utracą zniżek w kolejnym roku, nawet w przypadku małej stłuczki (jej wartość nie może przekroczyć 2,5 tys. zł).

 

Kampania reklamowa promująca nową ofertę Link4:

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 22 grudnia 2016

grudzień 2016

Czytaj dalej
Aktualności 25 czerwca 2015

Fuzja Compensy i Benefii

Czytaj dalej
Aktualności 5 listopada 2018

Aviva: wiem, czym oddycham

Czytaj dalej
Aktualności 23 lutego 2015

Generali zmienia ubezpieczenia

Czytaj dalej
Aktualności 15 lutego 2019

Polisa na miłość

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę