Aktualności9 sierpnia 2018

Gothaer: polisy dla młodych piłkarzy

Eksperci Gothaer TU podpowiadają rodzicom, jakie ubezpieczenie powinni wybrać w przypadku treningów w szkółce piłkarskiej odbywających się w Polsce, a jakie, gdy dziecko jedzie na zgrupowanie za granicę. Jak podkreśla Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU, najważniejsze powinno być bezpieczeństwo naszego dziecka, dlatego zanim zapiszemy dziecko na pierwszy trening, warto upewnić się, czy dana szkółka zapewnia ubezpieczenie, sprawdzić jego zakres oraz sumę.

Przed podpisaniem umowy sprawdźmy, jaki zakres ubezpieczenia zapewnia zawodnikom szkółka. NNW działające w trakcie treningów, zawodów, a także w drodze na treningi standardowo obejmuje m.in. złamanie nogi, ręki, uszkodzenia głowy, kręgosłupa, brzucha, narządu wzroku czy słuchu. Polisa obejmuje też wstrząśnienie mózgu, zawał czy zatrucie.

Należy pamiętać, że podstawą ustalenia wysokości świadczenia z NNW jest suma ubezpieczenia – wiele szkółek decyduje się jednak na polisę grupową, odznaczającą się atrakcyjną ceną, ale również niską sumą ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli za złamaną nogę dostaniemy 5% sumy ubezpieczenia opiewającej na 5 tys. zł, otrzymamy zaledwie ok. 300 zł. Dlatego warto rozważyć kupno dodatkowego NNW indywidualnie, bezpośrednio w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Wysyłając dziecko za granicę, pamiętajmy o wyrobieniu mu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, najlepiej uzupełnionej o wykupiona prywatnie polisę turystyczną, obejmującą m.in. koszty transportu medycznego. Ta pierwsza zapewni naszemu dziecku bezpłatną opiekę medyczna na poziomie podstawowym, a ta druga – kompleksową ochronę, począwszy od następstw nieszczęśliwych wypadków, a w tym pokrycia kosztów leczenia, aż po transport do Polski. To również ochrona w przypadku kradzieży, uszkodzenia czy zniszczenia bagażu, sprzętu sportowego lub elektronicznego.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy