Aktualności5 lipca 2018

Od jesieni bez dowodu zawarcia OC

Ministerstwo Cyfryzacji ma nadzieję, że konkretna data likwidacji obowiązku posiadania przy sobie i okazywania uprawnionym organom dokumentu stwierdzającego dopuszczenie pojazdu do ruchu oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zostanie ogłoszona jesienią tego roku.

W komunikacie wydanym w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957), dotyczącej etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego CEPIK 2.0 oraz w związku z licznymi wątpliwościami zgłaszanymi przez kierowców MC podało, że zmiana w zakresie w/w obowiązku wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji. Zgodnie z postanowieniami noweli, komunikat zostanie opublikowany z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem przed wprowadzeniem wspomnianych rozwiązań.

Brak konkretnej daty nie oznacza, że nie prowadzi się żadnych działań w tym kierunku – Ministerstwo Cyfryzacji przystępuje do konsultacji ze wszystkimi służbami, które mogą dokonywać kontroli drogowych. Po uzyskaniu od nich stosownych potwierdzeń, Minister wyda i opublikuje odpowiedni komunikat.
Policja przypomniała, że jak na razie kierowcy są zobowiązani do wożenia ze sobą ww. dokumentów i okazywania ich uprawnionym organom.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę