Od jesieni bez dowodu zawarcia OC

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 05.07.2018, w kategorii:

Ministerstwo Cyfryzacji ma nadzieję, że konkretna data likwidacji obowiązku posiadania przy sobie i okazywania uprawnionym organom dokumentu stwierdzającego dopuszczenie pojazdu do ruchu oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zostanie ogłoszona jesienią tego roku.

W komunikacie wydanym w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957), dotyczącej etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego CEPIK 2.0 oraz w związku z licznymi wątpliwościami zgłaszanymi przez kierowców MC podało, że zmiana w zakresie w/w obowiązku wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji. Zgodnie z postanowieniami noweli, komunikat zostanie opublikowany z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem przed wprowadzeniem wspomnianych rozwiązań.

Brak konkretnej daty nie oznacza, że nie prowadzi się żadnych działań w tym kierunku – Ministerstwo Cyfryzacji przystępuje do konsultacji ze wszystkimi służbami, które mogą dokonywać kontroli drogowych. Po uzyskaniu od nich stosownych potwierdzeń, Minister wyda i opublikuje odpowiedni komunikat.
Policja przypomniała, że jak na razie kierowcy są zobowiązani do wożenia ze sobą ww. dokumentów i okazywania ich uprawnionym organom.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Polacy za ograniczeniem zadośćuczynień za wypadki drogowe

Polacy za ograniczeniem zadośćuczynień za wypadki drogowe

PZU przyciąga najlepszych studentów

PZU przyciąga najlepszych studentów

Jak mówić do klientów?

Jak mówić do klientów?