Aktualności23 stycznia 2017

Jaka polisa na ferie?

Od dwóch tygodni trwają zimowe ferie, ponadto jesteśmy w środku sezonu narciarskiego. Dlatego powinniśmy być przygotowani na zwiększoną liczbę zapytań klientów o polisy na wyjazdy narciarskie oraz pamiętać, że nawet jeśli kupują oni jedynie polisą dla auta czy domu, warto dopytać o ewentualne plany urlopowe. Może to stworzyć szansę na sprzedaż polisy turystycznej. Poniżej prezentujemy informacje dotyczące niezbędnej ochrony ubezpieczeniowej dla narciarza.

Jakie ubezpieczenie za granicę?

Uprawiający zimowe sporty o odpowiedniej polisie powinni pamiętać szczególnie gdy wybierają się za granicę, gdzie koszty powypadkowego leczenia są zdecydowanie wyższe. Podczas pobytu w krajach europejskich posiadanie samego ubezpieczenia w ramach NFZ nie wystarczy. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli dokument potwierdzający prawo do świadczeń medycznych, zapewnia jedynie podstawową opiekę. Nie obejmuje elementów ochrony niezwykle istotnych dla narciarzy m.in. opieki w prywatnych placówkach medycznych, ratownictwa górskiego i ewentualnego transportu medycznego do Polski. Koszty tego typu usług mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy euro, właśnie dlatego niezbędne jest dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Wybierając polisę na narty trzeba zadbać, aby ochrona obejmowała refundację kosztów leczenia na odpowiednio wysokim poziomie, a także pozwalała na skorzystanie z ratownictwa medycznego w górach. W krajach takich jak Austria, Włochy, Słowacja czy Szwajcaria jest ono dodatkowo płatne. Ponadto już sam transport medyczny ze stoku do szpitala jest bardzo drogi. Polisa powinna więc gwarantować również pokrycie kosztów z nim związanych. Do ochrony warto też dołączyć OC w życiu prywatnym, które może przydać się, jeśli to klient spowoduje wypadek na stoku. Istotne jest także NNW i ubezpieczenie bagażu wraz ze sprzętem sportowym.

Co, jeśli klient planuje urlop w kraju?

Decydując się na urlop narciarski w kraju klient powinien upewnić się, że posiada ubezpieczenie gwarantujące ochronę w przypadku konieczności długotrwałego i specjalistycznego leczenia, które często nie jest objęte przez świadczenia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego z NFZ. Bardzo ważnym elementem polisy narciarskiej będzie także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zapewniające rekompensatę w przypadku niespodziewanego zderzenia z innym narciarzem, który może domagać się odszkodowania za poniesione straty.

Jakie informacje są dla narciarza najważniejsze?

Przede wszystkim liczą się koszty leczenia, OC w życiu prywatnym, ale także assistance, NNW czy ubezpieczenie sprzętu sportowego. Warto zwracać uwagę na sumy ubezpieczenia, aby klient wiedział do jakiej kwoty ochroni go ubezpieczenie. Ponadto należy zainteresować go wyłączeniami odpowiedzialności, które w zależności od firmy i konkretnych wariantów ubezpieczeń, mogą się różnić od siebie. Najbardziej podstawowe sytuacje, w których ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczeń, możemy mu przytoczyć, a są to np. wypadek na stoku, który był związany ze stanem nietrzeźwości lub użyciem narkotyków, udział ubezpieczonego w bójce lub próba popełnienia przestępstwa, uprawianie ekstremalnych form narciarstwa (o ile takie ryzyko nie zostało uwzględnione w składce) oraz szkody spowodowane umyślnie przez ubezpieczonego lub związane z jego rażącym niedbalstwem.

Dobrze jest także poinformować klienta o sposobie zgłaszania ewentualnej szkody. Udzielenie tych informacji oczywiście nie zwalnia nabywcy polisy z samodzielnego zapoznania się z ogólnymi warunkami umowy. Należy również zasugerować klientowi konieczność zapoznania się z zasadami zapisanymi w tym dokumencie.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 maja 2019

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Czytaj dalej
Aktualności 28 czerwca 2018

Mówi się w branży

Czytaj dalej
Aktualności 30 sierpnia 2019

Sierpień 2019

Czytaj dalej
Aktualności 29 czerwca 2020

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Aktualności 6 czerwca 2018

Aviva: Z polisą na mundial

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę