Blog Ubezpieczeniowy25 listopada 2015

Jakie mogą być konsekwencje braku polisy za granicą?

            W dzisiejszych czasach ludzie podróżują coraz więcej, a dzieje się tak dlatego, że zagraniczne wyjazdy są coraz łatwiejsze i oczywiście tańsze. Bilety last-minute można kupić w niesamowicie niskich cenach i polecieć np. na weekend do Londynu za 50 złotych w jedną stronę. Problem pojawia się wtedy, kiedy podczas takiej podróży przydarzy nam się jakiś wypadek a nie posiadamy polisy ubezpieczeniowej.

            Koszty zagranicznego leczenia mogą być bardzo drogie i niekiedy wydrążą ogromną dziurę w domowym budżecie. Przykładem może być zasłabnięcie turysty, który pływał w oceanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zatrzymana została akcja serca i konieczne były czynności mające na celu uratować życie pacjenta. Udało się, lecz koszt uratowania tego życia wyniósł ponad 800 tysięcy złotych. Podobnie sprawa wyglądałaby również w Kanadzie czy Australii, gdzie od dawna notuje się bardzo wysokie ceny usług medycznych. Innym ciekawym przykładem może być operacja mózgu turysty, którą przeszedł w Chinach. Kosztowała ona bagatela 624 tysiące złotych, z czego ponad 95% tej kwoty zapłacono za sam transport pacjenta do szpitala.

            Ubezpieczenie w podróży jest bardzo ważne z punktu widzenia ewentualnych opłat, ale również uzyskania odpowiedniej opieki medycznej. Dużo za leczenie możemy zapłacić również na terenie Unii Europejskiej, która teoretycznie powinna działać nieco inaczej. Istnieje specjalna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), lecz oferuje nam ona bezpłatną opiekę medyczną w takim samym stopniu, w jakim mogą ją otrzymać obywatele danego państwa. Nie zmienia ona absolutnie nic w sytuacjach, gdy musimy zostać poddani nierefundowanej pomocy medycznej – rachunek zostanie wystawiony. Ponadto, EKUZ zapewnia opiekę jedynie w publicznych placówkach, więc nie ma co liczyć na darmową pomoc w prywatnym renomowanym gabinecie. Nie pokrywa także ewentualnych kosztów transportu poszkodowanego do kraju, które mogą być naprawdę bardzo duże.

            Wniosek z tego jest taki, że warto wykupować dodatkowe ubezpieczenie w podróży zagranicznej, gdyż może ono nam zaoszczędzić bardzo wiele stresu i przede wszystkim pieniędzy, jeżeli już dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Ceny składek za takie ubezpieczenie nie są bardzo wygórowane a wykupowaną ochronę możemy dostosować do rodzaju wyjazdu, na który się wybieramy.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 5 listopada 2015

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 17 stycznia 2020

Ferie: jak szaleć z głową?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy