Aktualności4 czerwca 2019

UNIQA Polska na Facebooku

UNIQUA Polska utworzyła profil na Facebooku. Firmowy fanpage ma za zadanie poprawienie jakości obsługi klientów, do czego przyczynić się m.in.  czatbot w aplikacji Messenger, który przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu odpowiada na pytania klientów i pomaga w rozwiązywaniu problemów.

Czatboty, dzięki wykorzystywanym mechanizmom automatyzacji, gwarantują dużą skuteczność w rozwiązywaniu mniej skomplikowanych spraw. Ubezpieczyciel sprawdził to, wprowadzając kilka miesięcy temu system cyklicznego wysyłania SMS-ów i maili z informacjami o statusie szkody. Regularne informowanie o aktualnej sytuacji zmniejszyło liczbę kontaktów i interwencji ze strony klientów.

Profil w serwisie to kolejny element strategii ubezpieczyciela, która ma na celu udoskonalenie procesów systemu obsługi klientów.  Czatbot w Messegerze, upraszczanie formularzy kontaktowych na stronie internetowej, ulepszony system likwidacyjny czy stała poprawa infolinii to ulepszenia, które od dłuższego czasu przyczyniają się do ułatwiania współpracy między firmą UNIQUA a jej klientami.

Obecność na Facebooku ma też wspomagać firmę w działaniach marketingowych, poprzez, m.in. promowanie głównego przesłania marki: Ciesz się życiem oraz jej misji: Żyjmy bezpieczniej, lepiej, dłużej.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy