MEDIA O NAS – lipiec 2019

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 29.07.2019, w kategorii:

Bardzo ciekawym tematem zajmowaliśmy się w mediach w tym miesiącu – kary za brak OC. Jaka jest najczęstsza przyczyna jazdy bez obowiązkowego ubezpieczenia?

W mediach w ostatnich 2 miesiącach głośno jest o jeździe bez OC. W czerwcu sporo na ten temat pisał UFG. Opublikowano statystyki naliczanych kierowcom kar i pochwaliło się skutecznością działania tzw. elektronicznego policjanta.

W ten temat zdecydowaliśmy się włączyć. Rząd chce podnieść płacę minimalną (tak dzieje się zresztą co roku), od której zależy wysokość kar (np. w przypadku samochodów osobowych to 2-krotność płacy minimalnej przy braku OC przez przynajmniej 2 tygodnie). Jeżeli obecne plany dojdą do skutku, w 2020 r. właściciele osobówek mogą spodziewać się nawet 4900 zł rachunku za brak polisy.

Jak to obliczyliśmy, z newsem zgłosiliśmy się do mediów. Zainteresowanie dziennikarzy bardzo duże (m.in. Gazeta.pl, Rzeczpospolita, Głos Wielkopolski, Autokult.pl).

Do newsa dodaliśmy porady na temat formalności związanych z OC po zakupie/sprzedaży używanego samochodu. Nieznajomość tych przepisów to najczęstsza przyczyna jazdy bez OC. Nieświadomi braku automatycznego przedłużenia ochrony kierowcy po prostu nie wiedzą, że muszą wybrać ubezpieczyciela i kupić polisę!

Poniżej fragment naszej informacji prasowej. To przydatne informacje w kontakcie z klientami. A na końcu tekstu, jak zawsze, spis naszych ostatnich publikacji.

7 najważniejszych reguł dotyczących OC przy kupnie/sprzedaży auta:   

1. Sprzedawca ma 14 dni na pisemne poinformowanie ubezpieczyciela, że nie jest już właścicielem auta – dzięki temu kolejna polisa nie zostanie na niego wystawiona.
2. Nabywca odpowiada za szkody wyrządzone autem od daty sprzedaży.
3. Nabywca może korzystać z ubezpieczenia zawartego przez poprzedniego właściciela do końca okresu, na który umowa została zawarta.
4. Po tym czasie ochrona wygaśnie, czyli polisa nie przedłuży się automatycznie na kolejny okres.
5. Od daty sprzedaży na nabywcy spoczywa uregulowanie ewentualnie pozostałej do zapłaty składki.
6. Przed zakończeniem ochrony nabywca może wypowiedzieć zawartą przez sprzedawcę polisę OC.
7. Po złożeniu wypowiedzenia lub zakończeniu okresu ochrony OC przypisanego do samochodu OC nabywca musi niezwłocznie ubezpieczyć pojazd we własnym zakresie.

JN

Superpolisa w Internecie

Superpolisa w Prasie

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

OC w górę. Stłuczka i płacisz dwa razy więcej.

OC w górę. Stłuczka i płacisz dwa razy więcej.

Co powinna zawierać świąteczna paczka ubezpieczeń?

Co powinna zawierać świąteczna paczka ubezpieczeń?