Aktualności5 lutego 2016

Koszty leczenia najważniejsze dla turystów

Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża zimą na narty. Docelowym kierunkiem takich podróży są zarówno rodzime stoki, jak i zagraniczne kurorty: Włochy, Austria czy Francja. Z badania wykonanego przez ARC na zlecenie Gothaer wynika, że blisko 70 proc. rodaków decyduje się na samodzielny zakup ubezpieczenia. Świadczy to o coraz większej świadomości ubezpieczeniowej Polaków. Jakie elementy ochrony są najważniejsze dla kupujących polisy narciarskie?

Z zrealizowanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe badań wynika, że wyjeżdżający na zagraniczny urlop na narty zwracają przede wszystkim uwagę na zakres ubezpieczenia kosztów leczenia, cenę oraz sumę ubezpieczenia. Takiej odpowiedzi udzieliło odpowiednio 55, 54 i 50% ankietowanych. Badani kupując zimowe ubezpieczenie turystyczne kierują się również opinią znajomych. Jest ona ważna dla 28% respondentów.

shutterstock_131895557Warto jednak przypomnieć, że amatorzy sportów zimowych prócz ubezpieczenia kosztów leczenia powinni również pomyśleć o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczeniu sprzętu zimowego. To niezwykle istotne elementy zimowego ubezpieczenia turystycznego, które gwarantują kompleksową pomoc ubezpieczyciela w momencie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia na stoku.

Co ciekawe jedynie co piąty ankietowany za istotne uznał dodatkowe zabezpieczenia. Ubezpieczenia sprzętu sportowego liczy się dla 18% wyjeżdżających. Badani wskazywali również, że istotne jest dla nich ubezpieczenie bagażu (17%), assistance (16%) oraz OC w życiu prywatnym (14%).

Wyniki badania udowadniają, że zdecydowana większość respondentów ma świadomość, iż podczas zimowego wyjazdu EKUZ nie wystarczy. Jedynie 3% wyjeżdżających uznało Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego za wystarczające zabezpieczenie. Warto pamiętać, że bezpłatnie wydawane zaświadczenie uprawniające do opieki medycznej poza granicami kraju, nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa podczas aktywnego zimowego wypoczynku. EKUZ może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej opieki podczas wypadku na stoku.

Biorąc pod uwagę koszty ewentualnego leczenia, polisa turystyczna jest niewielkim wydatkiem. Nasza internetowa porównywarka ubezpieczeń na narty pomoże w znalezieniu dobrej polisy w korzystnej cenie.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 16 maja 2017

Za mandat zapłacimy kartą

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy