Koszty leczenia najważniejsze dla turystów

Amatorzy sportów zimowych prócz ubezpieczenia kosztów leczenia powinni również pomyśleć o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczeniu sprzętu zimowego

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 05.02.2016, w kategorii:

Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża zimą na narty. Docelowym kierunkiem takich podróży są zarówno rodzime stoki, jak i zagraniczne kurorty: Włochy, Austria czy Francja. Z badania wykonanego przez ARC na zlecenie Gothaer wynika, że blisko 70 proc. rodaków decyduje się na samodzielny zakup ubezpieczenia. Świadczy to o coraz większej świadomości ubezpieczeniowej Polaków. Jakie elementy ochrony są najważniejsze dla kupujących polisy narciarskie?

Z zrealizowanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe badań wynika, że wyjeżdżający na zagraniczny urlop na narty zwracają przede wszystkim uwagę na zakres ubezpieczenia kosztów leczenia, cenę oraz sumę ubezpieczenia. Takiej odpowiedzi udzieliło odpowiednio 55, 54 i 50% ankietowanych. Badani kupując zimowe ubezpieczenie turystyczne kierują się również opinią znajomych. Jest ona ważna dla 28% respondentów.

shutterstock_131895557Warto jednak przypomnieć, że amatorzy sportów zimowych prócz ubezpieczenia kosztów leczenia powinni również pomyśleć o NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczeniu sprzętu zimowego. To niezwykle istotne elementy zimowego ubezpieczenia turystycznego, które gwarantują kompleksową pomoc ubezpieczyciela w momencie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia na stoku.

Co ciekawe jedynie co piąty ankietowany za istotne uznał dodatkowe zabezpieczenia. Ubezpieczenia sprzętu sportowego liczy się dla 18% wyjeżdżających. Badani wskazywali również, że istotne jest dla nich ubezpieczenie bagażu (17%), assistance (16%) oraz OC w życiu prywatnym (14%).

Wyniki badania udowadniają, że zdecydowana większość respondentów ma świadomość, iż podczas zimowego wyjazdu EKUZ nie wystarczy. Jedynie 3% wyjeżdżających uznało Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego za wystarczające zabezpieczenie. Warto pamiętać, że bezpłatnie wydawane zaświadczenie uprawniające do opieki medycznej poza granicami kraju, nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa podczas aktywnego zimowego wypoczynku. EKUZ może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej opieki podczas wypadku na stoku.

Biorąc pod uwagę koszty ewentualnego leczenia, polisa turystyczna jest niewielkim wydatkiem. Nasza internetowa porównywarka ubezpieczeń na narty pomoże w znalezieniu dobrej polisy w korzystnej cenie.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Koniec wojny cenowej?

Koniec wojny cenowej?

„Klienci chętnie korzystają z porównywarek” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Klienci chętnie korzystają z porównywarek” – Gazeta Ubezpieczeniowa