Aktualności25 listopada 2015

Jak wygląda ubezpieczenie dla piłkarzy?

            Nie ukrywajmy, że piłka nożna jest sportem dosyć brutalnym. Kontuzje oraz faule zawodników mogą niejednokrotnie przekreślić ich sportową karierę. Większość piłkarzy ubezpiecza swoje najcenniejsze części ciała, jakimi są nogi – to przecież ich główne narzędzie pracy. Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że słynny polski piłkarz Robert Lewandowski taką polisę również posiada. Zadziwić może jedynie kwota, na którą piłkarz ubezpieczył swoje nogi, gdyż opiewa ona na 50 milionów złotych!

            Robert obecnie gra w drużynie niemieckiej, a w Niemczech panuje taki zwyczaj, że jeżeli piłkarz chce posiadać wyższe ubezpieczenie, to musi za nie sobie sam zapłacić. Klub sportowy zapewnia jedynie podstawowy pakiet, który można ulepszyć dopłacając odpowiednio wysoką sumę pieniędzy. „Lewy” ubezpieczył swoje nogi na 12 milionów euro, co daje kwotę w granicach 50 milionów złotych – jest to suma pieniędzy jaka zostałaby mu wypłacona, jeżeli w skutek urazu byłby zmuszony zakończyć swoją sportową karierę. Mimo tak zawrotnej ceny, nie jest ona najwyższym ubezpieczeniem w piłkarskim świecie. Jeżeli wierzyć doniesieniom, to Leo Messi ubezpieczył się na kwotę 550 milionów euro! To się dopiero nazywa „OC AC”.

            Jeżeli chodzi o sprawy techniczne w ubezpieczeniu naszego reprezentanta, to najważniejszą kwestią jest to, że polisa obejmuje nie tylko jego występy w Bayernie, lecz również każdy mecz rozegrany w narodowych barwach. Swoją drogą, pakiet ubezpieczeniowy jaki PZPN zapewnia kadrowiczom nie jest zbyt imponujący. Polisa NNW zapewnia odszkodowanie w kwocie 40 tysięcy złotych z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, który powstał z powodu niefortunnego wypadku. Koszty ewentualnego leczenia również są pokrywane, lecz tylko do kwoty 20 tysięcy złotych, która bardzo szybko może zostać przekroczona. Ubezpieczenie zdrowotne do takiej kwoty może się niekiedy okazać mało wystarczające i konieczne będzie dopłacenie z prywatnej kieszeni piłkarza. Całe szczęście, że nasz genialny reprezentant nie musi martwić się o takie rzeczy, gdyż jego zdrowie jest ubezpieczone na niesamowitą wręcz fortunę.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę