Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 20.04.2017, w kategorii:

Ataki terrorystyczne najczęściej dzieją się nagle i niespodziewanie. Lista państw, w których doszło do zamachów, stale się wydłuża. Co więcej, liczba aktów terroru wzrosła z 3633 w 2015 r. do 4151 w 2016 r. – wynika z danych Aonu. Natomiast tylko w krajach Europy Zachodniej odnotowano w zeszłym roku 96 ataków terrorystycznych. To aż 174% więcej niż w roku ubiegłym.

Nie tylko lista krajów, w których w ostatnich latach doszło do aktów terroru, się wydłuża. Rośnie także liczba samych aktów terroryzmu. W Europie szczególnie zauważalny jest wzrost aktów terroru w Niemczech, gdzie w minionym roku doszło do 17 zamachów, a w 2015 r. odnotowano jedynie dwa takie incydenty. Twórcy raportu zwracają uwagę na wzrost ryzyka związanego z terroryzmem w siedmiu europejskich krajach: Albanii, Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Watykanie.

Warto jednak podkreślić, że choć państwa Europy Zachodniej przez ostatnie 12 miesięcy odczuły znaczny wzrost incydentów terrorystycznych, to jednak wciąż stanowią one niecałe 3% wszystkich ataków na świecie.

Planując urlop lub dłuższy wypoczynek poza granicami kraju należy wziąć pod uwagę fakt, że polisa turystyczna może nie być wystarczającym zabezpieczeniem na wypadek aktów terroru. Bowiem działania wojenne i ataki terrorystyczne to jedno z podstawowych wyłączeń zapisanych w ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU) większości towarzystw. Więcej informacji na ten temat przeczytać można w tekście o atakach terrorystycznych i odpowiedzialności ubezpieczyciela.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Gdy poszkodowany przyczyni się do szkody

Gdy poszkodowany przyczyni się do szkody

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Dziennik Wschodni

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Dziennik Wschodni

O czym pamiętać sprzedając polisę na wyjazd narciarski?

O czym pamiętać sprzedając polisę na wyjazd narciarski?