Aktualności20 kwietnia 2017

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Ataki terrorystyczne najczęściej dzieją się nagle i niespodziewanie. Lista państw, w których doszło do zamachów, stale się wydłuża. Co więcej, liczba aktów terroru wzrosła z 3633 w 2015 r. do 4151 w 2016 r. – wynika z danych Aonu. Natomiast tylko w krajach Europy Zachodniej odnotowano w zeszłym roku 96 ataków terrorystycznych. To aż 174% więcej niż w roku ubiegłym.

Nie tylko lista krajów, w których w ostatnich latach doszło do aktów terroru, się wydłuża. Rośnie także liczba samych aktów terroryzmu. W Europie szczególnie zauważalny jest wzrost aktów terroru w Niemczech, gdzie w minionym roku doszło do 17 zamachów, a w 2015 r. odnotowano jedynie dwa takie incydenty. Twórcy raportu zwracają uwagę na wzrost ryzyka związanego z terroryzmem w siedmiu europejskich krajach: Albanii, Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Watykanie.

Warto jednak podkreślić, że choć państwa Europy Zachodniej przez ostatnie 12 miesięcy odczuły znaczny wzrost incydentów terrorystycznych, to jednak wciąż stanowią one niecałe 3% wszystkich ataków na świecie.

Planując urlop lub dłuższy wypoczynek poza granicami kraju należy wziąć pod uwagę fakt, że polisa turystyczna może nie być wystarczającym zabezpieczeniem na wypadek aktów terroru. Bowiem działania wojenne i ataki terrorystyczne to jedno z podstawowych wyłączeń zapisanych w ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU) większości towarzystw. Więcej informacji na ten temat przeczytać można w tekście o atakach terrorystycznych i odpowiedzialności ubezpieczyciela.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy