Maleją ceny ubezpieczeń mieszkań

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 20.06.2017, w kategorii:

Zaostrzająca się konkurencja pomiędzy ubezpieczycielami przekłada się na spadek cen polis mieszkaniowych. Tańsze produkty to dobra wiadomość dla właścicieli domów i mieszkań. Jeśli jednak trend ten się utrzyma, ubezpieczenia te mogą przestać być rentowne.

Z opublikowanego na łamach Rzeczpospolitej artykułu „Zaostrza się walka ubezpieczycieli” autorstwa Reginy Skibińskiej dowiadujemy się, że towarzystwa ubezpieczeniowe nieoficjalnie przyznają się do narastającej cenowej konkurencji o właścicieli domów i mieszkań. Efektem są coraz niższe składki za polisy mieszkaniowe. I choć obniżając cenę ubezpieczyciele muszą liczyć się z niższymi przychodami, to nadal chętnie sprzedają te produkty w nadziei, że klienci pozostaną wierni firmie przez wiele lat. Taka polityka ma uzasadnienie w wynikach rynkowych badań, które wskazują na lojalność klientów w tym segmencie.

Czy powtórzy się sytuacja z OC?

Zdaniem cytowanego przez gazetę eksperta, obniżanie składek polis mieszkaniowych nie doprowadziło jeszcze do wyczerpującej wojny cenowej na wzór tej, która miała miejsce w polisach komunikacyjnych OC. Przypomnijmy, że zaniżanie cen obowiązkowej dla kierowców polisy na przestrzeni dziesięciu lat przyniosło wszystkim towarzystwom łącznie 7 miliardów strat. Jeśli jednak trend spadkowy cen ubezpieczeń nieruchomości się utrzyma, to polisy te mogą przestać być rentowne, a to może oznaczać powtórzenie sytuacji z komunikacyjnego OC.

Dobre wiadomości dla klientów i agentów

Wiadomość o malejących składkach polis dla nieruchomości warto wykorzystać jako argument w rozmowie z klientem. Szczególnie że – jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Axa – najchętniej wybieraną metodą zakupu ubezpieczenia mieszkaniowego jest właśnie kontakt z agentem. Dodatkową motywacją może być informacja o rosnącej popularności tych produktów. Według szacunków obecnie już ponad 70% nieruchomości w Polsce jest objętych ochroną ubezpieczenia, a w 2010 roku na taką polisę decydowało się zaledwie połowa posiadaczy domów i mieszkań.

Przekonując właścicieli mieszkań i domów do zasadności posiadania ubezpieczenia nie można zapominać, że nie cena, a zakres ochrony jest najważniejszy. Dlatego warto podkreślać, że dostęp do bogatej oferty ubezpieczycieli zapewnia elastyczność w wyborze zakresu i sum ubezpieczenia, a to pozwala na wybór odpowiedniej ochrony w satysfakcjonującej cenie.

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

Poznań otwiera kolejną placówkę!

Poznań otwiera kolejną placówkę!

„Jak ubezpieczyć skuter czy motocykl” – Głos Szczeciński

„Jak ubezpieczyć skuter czy motocykl” – Głos Szczeciński