Strefa Agenta20 czerwca 2017

Maleją ceny ubezpieczeń mieszkań

Zaostrzająca się konkurencja pomiędzy ubezpieczycielami przekłada się na spadek cen polis mieszkaniowych. Tańsze produkty to dobra wiadomość dla właścicieli domów i mieszkań. Jeśli jednak trend ten się utrzyma, ubezpieczenia te mogą przestać być rentowne.

Z opublikowanego na łamach Rzeczpospolitej artykułu „Zaostrza się walka ubezpieczycieli” autorstwa Reginy Skibińskiej dowiadujemy się, że towarzystwa ubezpieczeniowe nieoficjalnie przyznają się do narastającej cenowej konkurencji o właścicieli domów i mieszkań. Efektem są coraz niższe składki za polisy mieszkaniowe. I choć obniżając cenę ubezpieczyciele muszą liczyć się z niższymi przychodami, to nadal chętnie sprzedają te produkty w nadziei, że klienci pozostaną wierni firmie przez wiele lat. Taka polityka ma uzasadnienie w wynikach rynkowych badań, które wskazują na lojalność klientów w tym segmencie.

Czy powtórzy się sytuacja z OC?

Zdaniem cytowanego przez gazetę eksperta, obniżanie składek polis mieszkaniowych nie doprowadziło jeszcze do wyczerpującej wojny cenowej na wzór tej, która miała miejsce w polisach komunikacyjnych OC. Przypomnijmy, że zaniżanie cen obowiązkowej dla kierowców polisy na przestrzeni dziesięciu lat przyniosło wszystkim towarzystwom łącznie 7 miliardów strat. Jeśli jednak trend spadkowy cen ubezpieczeń nieruchomości się utrzyma, to polisy te mogą przestać być rentowne, a to może oznaczać powtórzenie sytuacji z komunikacyjnego OC.

Dobre wiadomości dla klientów i agentów

Wiadomość o malejących składkach polis dla nieruchomości warto wykorzystać jako argument w rozmowie z klientem. Szczególnie że – jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Axa – najchętniej wybieraną metodą zakupu ubezpieczenia mieszkaniowego jest właśnie kontakt z agentem. Dodatkową motywacją może być informacja o rosnącej popularności tych produktów. Według szacunków obecnie już ponad 70% nieruchomości w Polsce jest objętych ochroną ubezpieczenia, a w 2010 roku na taką polisę decydowało się zaledwie połowa posiadaczy domów i mieszkań.

Przekonując właścicieli mieszkań i domów do zasadności posiadania ubezpieczenia nie można zapominać, że nie cena, a zakres ochrony jest najważniejszy. Dlatego warto podkreślać, że dostęp do bogatej oferty ubezpieczycieli zapewnia elastyczność w wyborze zakresu i sum ubezpieczenia, a to pozwala na wybór odpowiedniej ochrony w satysfakcjonującej cenie.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę