Strefa Agenta31 października 2018

Media o nas – październik 2018

Październik okazał się być dla świata ubezpieczeń komunikacyjnych bardzo intensywny! Widać to przede wszystkim w liczbie wątków, jakie media opisywały w kontekście OC i AC. Zapraszamy na krótki przegląd tematów, które komentowaliśmy w ostatnich kilku tygodniach.

 Od 1 października nie trzeba wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zakupu polisy OC. To pierwszy temat, który zaproponowaliśmy mediom w tym miesiącu. O wejściu w życie zmian media informowały co prawda szeroko we wrześniu, ale często robiły to w sposób, który mógł wprowadzić kierowców w błąd lub przynajmniej trochę ich zdezorientować. Nagłówki „krzyczały” m.in., że można jeździć bez polisy OC, co ktoś mógł zrozumieć opacznie i po prostu… „odpuścić” sobie zakup wciąż przecież obowiązkowego ubezpieczenia. W kontrze do nieścisłości przygotowaliśmy poradnik, w którym przypomnieliśmy o konieczności posiadania OC i przestrzegliśmy przed jazdą bez polisy – w kontekście rosnących od nowego roku kar oraz problemów po szkodzie spowodowanej nieubezpieczonym samochodem.

Na początku miesiąca przekazaliśmy także mediom informację prasową o różnicach w cenach OC. Dobrze wiemy, jak duże one są i warto, aby świadomość ich istnienia mieli także klienci, dla których porównujemy składki. Oprócz tego wypowiadaliśmy się na temat wejścia w życie IDD, naszego sponsoringu gal bokserskich oraz zakupu ubezpieczeń autocasco.

Gdzie można było trafić na wypowiedzi naszych ekspertów? W wielu czołowych mediach swoich kategorii tematycznych. Wymieńmy kilka z nich: Rzeczpospolita, Parkiet, Gazeta Ubezpieczeniowa, Gentleman, biznesowy serwis Super Expressu, strona instytutu Samar czy wszystkie portale wiodącej w regionach Grupy Polska Press. Łącznie w październiku byliśmy obecni w 70 publikacjach.

Wiele wskazuje na to, że nie zabraknie nas w mediach także w najbliższych miesiącach – jak co roku zaangażowaliśmy się w jeden z większych projektów na styku mediów i ubezpieczeń. O szczegółach najprawdopodobniej poinformujemy za miesiąc. Tymczasem zapraszamy do przejrzenia naszej październikowej obecności w mediach.

Superpolisa w Internecie

Superpolisa w Prasie

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy