Media o nas – październik 2018

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 31.10.2018, w kategorii:

Październik okazał się być dla świata ubezpieczeń komunikacyjnych bardzo intensywny! Widać to przede wszystkim w liczbie wątków, jakie media opisywały w kontekście OC i AC. Zapraszamy na krótki przegląd tematów, które komentowaliśmy w ostatnich kilku tygodniach.

 Od 1 października nie trzeba wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zakupu polisy OC. To pierwszy temat, który zaproponowaliśmy mediom w tym miesiącu. O wejściu w życie zmian media informowały co prawda szeroko we wrześniu, ale często robiły to w sposób, który mógł wprowadzić kierowców w błąd lub przynajmniej trochę ich zdezorientować. Nagłówki „krzyczały” m.in., że można jeździć bez polisy OC, co ktoś mógł zrozumieć opacznie i po prostu… „odpuścić” sobie zakup wciąż przecież obowiązkowego ubezpieczenia. W kontrze do nieścisłości przygotowaliśmy poradnik, w którym przypomnieliśmy o konieczności posiadania OC i przestrzegliśmy przed jazdą bez polisy – w kontekście rosnących od nowego roku kar oraz problemów po szkodzie spowodowanej nieubezpieczonym samochodem.

Na początku miesiąca przekazaliśmy także mediom informację prasową o różnicach w cenach OC. Dobrze wiemy, jak duże one są i warto, aby świadomość ich istnienia mieli także klienci, dla których porównujemy składki. Oprócz tego wypowiadaliśmy się na temat wejścia w życie IDD, naszego sponsoringu gal bokserskich oraz zakupu ubezpieczeń autocasco.

Gdzie można było trafić na wypowiedzi naszych ekspertów? W wielu czołowych mediach swoich kategorii tematycznych. Wymieńmy kilka z nich: Rzeczpospolita, Parkiet, Gazeta Ubezpieczeniowa, Gentleman, biznesowy serwis Super Expressu, strona instytutu Samar czy wszystkie portale wiodącej w regionach Grupy Polska Press. Łącznie w październiku byliśmy obecni w 70 publikacjach.

Wiele wskazuje na to, że nie zabraknie nas w mediach także w najbliższych miesiącach – jak co roku zaangażowaliśmy się w jeden z większych projektów na styku mediów i ubezpieczeń. O szczegółach najprawdopodobniej poinformujemy za miesiąc. Tymczasem zapraszamy do przejrzenia naszej październikowej obecności w mediach.

Superpolisa w Internecie

Superpolisa w Prasie

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Nie ufaj pierwszej lepszej ofercie OC

Nie ufaj pierwszej lepszej ofercie OC

Ubezpieczenie nowotworowe zabezpieczeniem na wypadek raka

Ubezpieczenie nowotworowe zabezpieczeniem na wypadek raka

Historia ubezpieczenia samochodu – gdzie i jak ją sprawdzić

Historia ubezpieczenia samochodu – gdzie i jak ją sprawdzić