Strefa Agenta26 czerwca 2017

Mówi się w branży …

Koniec czerwca to czas, kiedy rozpoczyna się sezon letnich urlopów i wyjazdów turystycznych. W związku z tym w branży ubezpieczeniowej wyjątkowo dużo mówi się o ochronie podczas wakacyjnych wyjazdów. W tym miesiącu postanowiliśmy przygotować dla Was przegląd cytatów dotyczących produktów dedykowanych turystom. Najciekawsze z wypowiedzi prezentujemy poniżej.

Prezes Mondial, Tomasz Frączek, wskazuje na rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi:

Cieszy nas, że powoli ale systematycznie rośnie grupa osób, która ubezpiecza się na wyjazd zagraniczny. Świadomość potężnych kosztów leczenia w innym kraju jest coraz większa wśród Polaków. Mimo, że jeszcze nie równamy do średnich zachodnioeuropejskich, to poprawa jest widoczna. To efekt wytężonych działań edukacyjnych firm specjalizujących się w ubezpieczeniach turystycznych. Mamy nadzieję, że ten trend będzie widoczny również w kolejnych falach badania. Nie chodzi tu jedynie o dobre perspektywy dla samego rynku i wyników sprzedaży, ale zwłaszcza o minimalizowanie liczby przypadków gdzie osoba, która uległa wypadkowi czy zachorowała w innym kraju, staje w obliczu olbrzymich zobowiązań finansowych w stosunku do placówek medycznych.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Marat Nevretdinov – wiceprezes TU Europa jest przekonany, że polisa turystyczna przydaje się na każdym wyjeździe, niezależnie od celu podróży i czasu jej trwania.

To dobrze, że Polacy zaczynają zdawać sobie sprawę z wagi dodatkowych ubezpieczeń w przypadku dłuższych i zagranicznych wyjazdów. Jednak tak naprawdę nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Warto więc pomyśleć o polisie turystycznej, zwłaszcza że wąski zakres podstawowej ochrony w ramach NFZ może nie wystarczyć w obliczu kontuzji czy wypadku.

Źródło: Egospodarka

Andrzej Paduszyński z towarzystwa ubezpieczeń Compensa na temat wysokości sum ubezpieczenia:

Sumy ubezpieczenia powinny być na tyle wysokie, aby w całości pokryć koszty ewentualnego leczenia za granicą, a zwłaszcza usług, za które płaci się najwięcej.

Źródło: Rzeczpospolita

Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń, wyjaśnia, że ubezpieczenie oferowane przez publiczny system opieki zdrowotnej nie wystarcza na zagranicznych wakacjach:

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w momencie, gdy jesteśmy objęci publicznym systemem opieki zdrowotnej, to „wszystko jest za darmo”, w związku z tym zagranicą na pewno też tak będzie. Otóż nie będzie. Nawet jeżeli jesteśmy wyposażeni w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, to oznacza, że w każdym kraju europejskim jesteśmy traktowani jak obywatel tego kraju. Jeśli zatem obywatel austriacki ma w publicznym systemie dopłaty za pobyt w szpitalu, to my jako obywatel polski, nawet z kartą EKUZ również zapłacimy tę dopłatę. Jeśli będziemy mieli ubezpieczenie turystyczne, to tego typu dopłaty nas nie obowiązują, bo za nie zapłaci ubezpieczyciel.

Źródło: Polskie Radio

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 30 października 2019

Promocja kwartału

Czytaj dalej
Strefa Agenta 30 marca 2018

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Strefa Agenta 31 stycznia 2018

Nowa era w PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę