Mówi się w branży …

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 26.06.2017, w kategorii:

Koniec czerwca to czas, kiedy rozpoczyna się sezon letnich urlopów i wyjazdów turystycznych. W związku z tym w branży ubezpieczeniowej wyjątkowo dużo mówi się o ochronie podczas wakacyjnych wyjazdów. W tym miesiącu postanowiliśmy przygotować dla Was przegląd cytatów dotyczących produktów dedykowanych turystom. Najciekawsze z wypowiedzi prezentujemy poniżej.

Prezes Mondial, Tomasz Frączek, wskazuje na rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi:

Cieszy nas, że powoli ale systematycznie rośnie grupa osób, która ubezpiecza się na wyjazd zagraniczny. Świadomość potężnych kosztów leczenia w innym kraju jest coraz większa wśród Polaków. Mimo, że jeszcze nie równamy do średnich zachodnioeuropejskich, to poprawa jest widoczna. To efekt wytężonych działań edukacyjnych firm specjalizujących się w ubezpieczeniach turystycznych. Mamy nadzieję, że ten trend będzie widoczny również w kolejnych falach badania. Nie chodzi tu jedynie o dobre perspektywy dla samego rynku i wyników sprzedaży, ale zwłaszcza o minimalizowanie liczby przypadków gdzie osoba, która uległa wypadkowi czy zachorowała w innym kraju, staje w obliczu olbrzymich zobowiązań finansowych w stosunku do placówek medycznych.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Marat Nevretdinov – wiceprezes TU Europa jest przekonany, że polisa turystyczna przydaje się na każdym wyjeździe, niezależnie od celu podróży i czasu jej trwania.

To dobrze, że Polacy zaczynają zdawać sobie sprawę z wagi dodatkowych ubezpieczeń w przypadku dłuższych i zagranicznych wyjazdów. Jednak tak naprawdę nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Warto więc pomyśleć o polisie turystycznej, zwłaszcza że wąski zakres podstawowej ochrony w ramach NFZ może nie wystarczyć w obliczu kontuzji czy wypadku.

Źródło: Egospodarka

Andrzej Paduszyński z towarzystwa ubezpieczeń Compensa na temat wysokości sum ubezpieczenia:

Sumy ubezpieczenia powinny być na tyle wysokie, aby w całości pokryć koszty ewentualnego leczenia za granicą, a zwłaszcza usług, za które płaci się najwięcej.

Źródło: Rzeczpospolita

Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń, wyjaśnia, że ubezpieczenie oferowane przez publiczny system opieki zdrowotnej nie wystarcza na zagranicznych wakacjach:

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w momencie, gdy jesteśmy objęci publicznym systemem opieki zdrowotnej, to „wszystko jest za darmo”, w związku z tym zagranicą na pewno też tak będzie. Otóż nie będzie. Nawet jeżeli jesteśmy wyposażeni w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, to oznacza, że w każdym kraju europejskim jesteśmy traktowani jak obywatel tego kraju. Jeśli zatem obywatel austriacki ma w publicznym systemie dopłaty za pobyt w szpitalu, to my jako obywatel polski, nawet z kartą EKUZ również zapłacimy tę dopłatę. Jeśli będziemy mieli ubezpieczenie turystyczne, to tego typu dopłaty nas nie obowiązują, bo za nie zapłaci ubezpieczyciel.

Źródło: Polskie Radio

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

Warta testuje sztuczną inteligencję

Warta testuje sztuczną inteligencję

Co przyniesie 2017 rok w ubezpieczeniach?

Co przyniesie 2017 rok w ubezpieczeniach?