Mówi się w branży…

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 24.09.2017, w kategorii:

Nasza branża nie może ostatnio narzekać na nudę – ciągle budzący zainteresowanie opinii publicznej temat cen OC, likwidacja szkód po nawałnicach, nowa ustawa o dystrybucji ubezpieczeń… Dużo tematów, więc i sporo ciekawych komentarzy osób związanych z polskim rynkiem. Poniżej kilka wybranych wypowiedzi z mijającego miesiąca.

Towarzystwo ubezpieczeń Warta wprowadziło możliwość zgłoszenia szkody poprzez komunikator Messenger na Facebooku. Zgłoszenia obsługiwane są przez chatbota, który jest połączony z obsługą klienta ubezpieczyciela. Tak opisuje to Agnieszka Antol, kierująca Wydziałem Rozwoju i Utrzymania Systemów w Warcie:

Zgłoszenie jest w pełni zautomatyzowane dzięki zastosowaniu bota. Wskazuje on kolejne pytania i niezbędne informacje, podpowiada możliwe odpowiedzi. Na przykład przy pytaniu: czy pojazd był zaparkowany, pojawiają się pola: tak oraz nie. Usprawnia to i przyspiesza cały proces.

Źródło: RP

Radosław Różański, członek zarządu TUZ, na temat gotowości agentów do zmierzenia się ze zmianami, jakie przyniesie wejście w życie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń:

A niezależnie od wszystkich możliwych ustaw, wymagań, procedur i papierków, ubezpieczenie w Polsce cały czas sprzedaje przede wszystkim człowiek. I – pomimo wysiłków wielu różnych podmiotów – przez lata nic się w tym obszarze nie zmieniło. IDD też pozycji agenta ubezpieczeniowego nie podkopie. Ja osobiście mam wręcz nadzieję, że IDD pozycję agenta tylko wzmocni!

Źródło:RP

Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego, skomentował pomysł tej instytucji, polegający na powołaniu niezależnych rzeczoznawców do likwidacji szkód z OC:

Chcemy poprawić jakość likwidacji szkód z OC komunikacyjnego i stworzyć gwarancje dla obywateli, że otrzymają należne odszkodowanie bez konieczności długiego i kosztownego procesu sądowego.

Źródło: RP

Franz Fuchs, Dyrektor Generalny Vienna Insurance Group Polska, o dołączeniu prof. Marka Belki, byłego Prezesa Rady Ministrów i Prezesa Narodowego Banku Polskiego, do rad nadzorczych Compensa TU S.A. VIG, Compensa TU na Życie S.A. VIG i InterRisk TU S.A. VIG:

Jesteśmy bardzo dumni, że Pan Profesor podjął się współpracy z Grupą VIG jako członek rad nadzorczych trzech przynależących do niej polskich spółek. Z pewnością jego ogromne krajowe i międzynarodowe doświadczenie przyniesie znaczące korzyści dla Vienna Insurance Group. Ponadto wierzymy, że jego dogłębna znajomość sektora finansowego przyczyni się do realizacji przez polskie spółki założonych celów rozwojowych.

Źródło: Compensa

Polskiej Izby Ubezpieczeń proponuje stworzenie oraz wdrożenie kompleksowej strategii zmniejszenia wypadkowości na polskich drogach – Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2030 (Program BRD 2030). Cel: zmniejszenie śmiertelności do poziomu 2,7, czyli maksymalnie 1000 wypadków śmiertelnych rocznie. W tym kontekście J. Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, przywołał kilka zagranicznych przykładów skutecznej poprawy bezpieczeństwa na drogach:

Wzorem może być dla nas przykład Portugalii i Słowacji, które w latach 90. prezentowały podobną lub gorszą sytuację na drogach, ale implementując odpowiednie rozwiązania znacznie poprawiły bezpieczeństwo swoich obywateli.

Źródło: PIU

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Będzie Rzecznik Finansowy. Sejm przyjął ustawę „reklamacyjną”

Będzie Rzecznik Finansowy. Sejm przyjął ustawę „reklamacyjną”

PIU jednak obowiązkowa

PIU jednak obowiązkowa

EKUZ nie wystarcza na zagranicznym stoku

EKUZ nie wystarcza na zagranicznym stoku