Aktualności30 sierpnia 2016

Mówi się w branży…

Wbrew powszechnej opinii to nie zima, a lato jest najgroźniejszą porą roku dla kierowców. Najwięcej wypadków na drogach ma miejsce w okresie wakacyjnym. Statystyki ubezpieczycieli wskazują również, że jest to czas, w którym wyładowania atmosferyczne, ulewne deszcze i inne klęski żywiołowe są poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, ale także mienia, w szczególności domów i mieszkań oraz znajdujących się w nich sprzętów. Mając to na uwadze w sierpniu postanowiliśmy zaprezentować kilka wypowiedzi dotyczących tematu szkód w ubezpieczeniach oraz możliwości dochodzenia odszkodowania przez poszkodowanych.

 

Christian Mumenthaler, prezes Swiss Re, tymi słowami komentuje ubezpieczeniowe konsekwencje klęsk żywiołowych, które miały miejsce w ostatnim kwartale:

To był pierwszy raz od kilku lat, kiedy widzieliśmy wiele większych strat z dużej liczby klęsk żywiołowych w jednym kwartale. Te wydarzenia przypominają nam jednak, dlaczego tu jesteśmy: aby wspierać naszych klientów po katastrofach, aby pomóc uczynić świat bardziej odpornym. Pierwsze sześć miesięcy pokazuje, że nasza szeroka wiedza ekspercka w zakresie ryzyka oraz relacje z naszymi klientami są kluczowe. Współpracując, możemy stworzyć mapę drogową dla wspólnego sukcesu, nawet w czasie próby.

Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy

 

Katarzyna Świsłowska, dyrektor Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, opowiada o projekcie działań, jakie mogą podjąć ubezpieczyciele względem osób poszkodowanych:

Poważny wypadek dla osoby poszkodowanej oznacza nierzadko życiowy dramat. Dla ubezpieczyciela – zobowiązanie do wypłaty odszkodowania i renty przez długie lata. Te dwie perspektywy można do siebie zbliżyć, decydując się na zapewnienie poszkodowanym rehabilitacji. Ubezpieczyciel, który zainwestuje w zorganizowaną i efektywną opiekę, może zoptymalizować koszty i zyskać wizerunkowo.

Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy

 

Dzięki uchwale Sądu Najwyższego poszkodowani w wypadkach mogą wywalczyć pieniądze na prywatne leczenie. Tymi słowami Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego, komentuje przywileje poszkodowanych wynikające z nowego prawa:

W praktyce oznacza to, że obowiązkiem poszkodowanego nadal będzie przedstawienie dokumentacji medycznej wraz ze wskazaniami co do dalszego procesu leczenia i rehabilitacji. Mając zalecenia lekarskie w tym zakresie, może zażądać na poczet tych kosztów odpowiedniej zaliczki od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Dobrze by było, aby jednocześnie przedstawił informację o szacowanych kosztach takich zabiegów. Natomiast jeśli zostały one poniesione wcześniej lub zaliczki nie wystarczyły na ich pokrycie, poszkodowany powinien przedstawić faktury lub rachunki potwierdzające ich poniesienie.

Źródło: Motofakty

 

Michał Makarczyk, Dyrektor Zarządzający Likwidacją Szkód w Compensa TU SA Vienna Insurance Group, zwraca uwagę na szczególne okoliczności kolizji drogowej z obcokrajowcem:

Co prawda ryzyko stłuczki z zagranicznym kierowcą jest o wiele mniejsze niż z polskim, ale kolizja z osobą mówiącą w innym języku może być bardzo stresująca. Dlatego wiedza o tym, co i jak należy robić spowoduje, że sprawnie odnajdziemy się w takiej sytuacji i zminimalizujemy ryzyko ewentualnego błędu przy gromadzeniu informacji o szkodzie oraz staraniu się o odszkodowanie.

Źródło: Motofakty

 

Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań, podpowiada, jakich roszczeń można dochodzić z ubezpieczenia OC w razie wypadku drogowego:

Kierowcy powinni wiedzieć, że możemy dochodzić roszczeń z OC sprawcy, a nie tylko z polis, które my mamy wykupione. Te środki należą się nam na rehabilitację, na poprawę warunków zdrowotnych lub zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby.

Źródło: Witrualna Polska

 

Wypowiedź Anny Dyga, kierownika Zespołu Ubezpieczeń Majątkowych Klienta Indywidualnego w PZU, na temat przygotowanego wraz z Komendą Główną Policji poradnik „Spokojnie mieszkaj”:

Lektura poradnika »Spokojnie mieszkaj« zwraca uwagę na zdarzenia niezależne od nas, które w jednej chwili mogą zniszczyć cały nasz dobytek. Znajdziemy w nim informacje, co nam zagraża, jak się od tego uchronić, jakich błędów unikać przy zawieraniu umowy oraz jakie korzyści daje polisa mieszkaniowa oprócz tradycyjnego ubezpieczenia majątku. Rozprawiamy się też z mitem wysokiej ceny ubezpieczenia.

Źródło: PZU

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 25 listopada 2015

Jak ubezpieczyć się na zimę?

Czytaj dalej
Aktualności 18 sierpnia 2017

Ubiegły rok w statystykach UFG

Czytaj dalej
Aktualności 11 września 2019

„Mamy mają moc” od Link4

Czytaj dalej
Aktualności 29 stycznia 2019

Kurs na konkurs!

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę