Aktualności12 czerwca 2015

Koniec wojny cenowej?

W pierwszych trzech miesiącach 2015 roku wojna cenowa w OC wyhamowała. Takie przypuszczenia wysnuwa Gazeta Ubezpieczeniowa na podstawie danych zawartych w kwartalnym sprawozdaniu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W sprawozdaniu za I kwartał 2015 r. UFG podaje, że przychody ze składek ubezpieczycieli w pierwszych trzech miesiącach wyniosły 27,88 mln zł. To 0,5% spadek względem roku ubiegłego, kiedy to składka wynosiła 28,01 mln zł.

Krajowe towarzystwa z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC przekazały do Funduszu 24,4 mln zł. Rok wcześniej wartość tego przychodu osiągnęła poziom 24,67 mln zł. Na podstawie tych statystyk wyciągnąć można wniosek, że toczona od kilku lat tzw. wojna cenowa, czyli konkurencja ubezpieczycieli polegająca na obniżaniu cen OC samochodu, wyraźnie wyhamowała.

12499744_m
fot. Wojna cenowa TU spowalnia.

Obecnie różnica pomiędzy wpływami z powyższego tytułu wynosi ok. 200 tys. zł. W roku ubiegłym w poszczególnych okresach rozliczeniowych sięgała od 2 do 4 mln zł. Na podstawie zebranych danych UFG szacuje, że kwartalna składka zebrana z całego rynku z tytułu obowiązkowego OC wyniosła 2145 mln zł. To 10 mln zł mniej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

 

 

BC

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 7 kwietnia 2016

Skargi do Rzecznika Finansowego

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy