Aktualności12 czerwca 2015

Koniec wojny cenowej?

W pierwszych trzech miesiącach 2015 roku wojna cenowa w OC wyhamowała. Takie przypuszczenia wysnuwa Gazeta Ubezpieczeniowa na podstawie danych zawartych w kwartalnym sprawozdaniu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W sprawozdaniu za I kwartał 2015 r. UFG podaje, że przychody ze składek ubezpieczycieli w pierwszych trzech miesiącach wyniosły 27,88 mln zł. To 0,5% spadek względem roku ubiegłego, kiedy to składka wynosiła 28,01 mln zł.

Krajowe towarzystwa z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC przekazały do Funduszu 24,4 mln zł. Rok wcześniej wartość tego przychodu osiągnęła poziom 24,67 mln zł. Na podstawie tych statystyk wyciągnąć można wniosek, że toczona od kilku lat tzw. wojna cenowa, czyli konkurencja ubezpieczycieli polegająca na obniżaniu cen OC samochodu, wyraźnie wyhamowała.

12499744_m
fot. Wojna cenowa TU spowalnia.

Obecnie różnica pomiędzy wpływami z powyższego tytułu wynosi ok. 200 tys. zł. W roku ubiegłym w poszczególnych okresach rozliczeniowych sięgała od 2 do 4 mln zł. Na podstawie zebranych danych UFG szacuje, że kwartalna składka zebrana z całego rynku z tytułu obowiązkowego OC wyniosła 2145 mln zł. To 10 mln zł mniej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

 

 

BC

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 1 listopada 2014

październik 2014

Czytaj dalej
Aktualności 6 marca 2017

Mądra firma po szkodzie

Czytaj dalej
Aktualności 24 lutego 2017

Mówi się w branży …

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę