Aktualności19 lutego 2016

Najdroższe wakacje w życiu

Najlepszy urlop to taki, podczas którego wszystko idzie zgodnie z planem, a z wakacji wracamy wypoczęci i zadowoleni. Jednak należy pamiętać, że trudne sytuacje, choroby i wypadki zdarzają się wszędzie, niezależnie od kontynentu czy kraju, a nawet mniej lub bardziej ryzykownej formy spędzania urlopu. Jak się zabezpieczyć przed taką sytuacją?

Coraz więcej Polaków stać na wakacje na „drugim końcu świata”, ale przy kosztach leczenia w kwocie z pięcioma, a nawet sześcioma zerami wszyscy jesteśmy bezradni. Brak ubezpieczenia w takiej sytuacji może zrujnować budżet rodzinny, a o wakacjach mogą nam przypominać nie zdjęcia i pamiątki, lecz zaciągnięty na pokrycie kosztów leczenia kredyt.

800 tysięcy zł za leczenie

W takiej sytuacji znalazła się rodzina Stanisława Nowickiego, którego sprawę opisała telewizja TVN24. Mężczyzna na wakacjach w Meksyku doznał udaru mózgu. Lokalny szpital udzielił pacjentowi bardzo profesjonalnej pomocy. Choremu wykonano wszystkie potrzebne badania łącznie z tomografią komputerową. Po tygodniowej hospitalizacji meksykański szpital za pobyt pana Stanisława wystawił rachunek opiewający na kwotę 105 tysięcy dolarów.

shutterstock_90556339To jeszcze nie koniec wydatków. Pana Stanisława trzeba przewieźć do Polski, a ponieważ pacjent leży pod respiratorem do transportu trzeba wynająć specjalny samolot medyczny. Koszt powrotu chorego do kraju to co najmniej 82 tys. euro. W relacji TVN24 podał, że łączny rachunek za koszty leczenia i transport medyczny to 800 tys. zł, lecz dopóki turysta nie wróci do kraju to wydatki nadal będą rosły. Natomiast Fakt donosi, że obecnie może to już być blisko 2 miliony zł.

Standardowe ubezpieczenie z biura podróży nie wystarczy

W takiej sytuacji dobrze jest móc liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Problem w tym, że turysta udając się w podróż wykupił jedynie standardowe ubezpieczenie w biurze turystycznym, które nie wystarczy na pokrycie wspomnianych kosztów. Dalego rodzina pana Stanisława za jego leczenie będzie musiała zapłacić z własnej kieszeni.

Biuro podróży TUI, z którym poszkodowany wybrał się na wyjazd szacuje, że 60% jego klientów nie wykupuje dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej. W przypadku wyjazdów last minute odsetek rośnie do 80%. W rozmowie z TVN24 Ireneusz Gołąbek z TUI tłumaczy, że klienci na każdym etapie podróży zachęcani są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. W opisanym przypadku taka polisa kosztowała zaledwie 90 zł, na jej zakup się jednak nie zdecydowano.

Jak zapewnić sobie pełną ochronę?

Planując urlop zdecydowanie należy pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Najważniejszą kwestią jest właściwe dobranie wysokości sum ubezpieczenia. Należy to zrobić w taki sposób, aby w przypadku konieczności skorzystania z polisy móc liczyć na rekompensatę wszystkich kosztów związanych z udzieleniem pełnej opieki. Warto pamiętać, że wielu państwach świadczenia medyczne są zdecydowanie droższe niż w Polsce, więc w tej kwestii nie należy oszczędzać. Dodatkowo wykupując polisę warto upewnić się czy obejmuje ona koszty transportu medycznego. Ostateczny kształt potrzebnej polisy warto skonsultować z doradcą ubezpieczeniowym. Zrobić to możecie odwiedzając jedną z naszych placówek.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 20 listopada 2015

Wzrost cen polisy OC

Czytaj dalej
Aktualności 29 czerwca 2020

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Aktualności 14 września 2016

Wyniki rynku ubezpieczeń po półroczu

Czytaj dalej
Aktualności 27 września 2018

Media o nas – wrzesień 2018

Czytaj dalej
Aktualności 10 marca 2016

BLS: bilans po roku

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę