Aktualności31 lipca 2018

OC ppm: co mówią wyniki za I kwartał?

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił wyniki sprzedaży OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za I kwartał 2018 r.

Towarzystwa zebrały łącznie 3,8 mld złotych składki. W relacji do I kwartału roku poprzedniego oznacza to wzrost o 7 procent i 255 mln złotych. U największych ubezpieczycieli komunikacyjnych zaobserwować można wyraźną stabilizację składki. PZU zanotowało dynamikę na poziomie 103,6%. Nieco lepiej wypadły Warta (111,1%) i ERGO Hestia (110,4%). Zdecydowanie zaczyna rosnąć Uniqa z dynamiką na poziomie 135%, a także Compensa (127% dynamiki) oraz Gothaer (123% dynamiki), który do tej pory notował tendencje spadkowe. Z większych graczy najgorzej wypada w tym zestawieniu Aviva z dynamiką rzędu 80,3%, a nieco lepiej Generali (96,2%).

Udział w rynku PZU nieznacznie spadł (z 30,6% udziału I kwartale 2017 do 29,6% w bieżący roku), a Warty (z 18,1% na 18,8%) i ERGO Hestii (z 13,7% na 14,1%) nieznacznie wzrósł. Większych zmian nie odnotowała AXA (7,1% udziału w rynku, bez zmian).

Natomiast porównując wyniki I kwartału 2018 do IV kwartału 2017 widać, że widać, że przypis dla rynku za sprzedaż ubezpieczeń OC ppm spadł o blisko 1%. Trzech największych ubezpieczycieli komunikacyjnych – PZU (z Link4), Warta i ERGO Hestia – traci składkę. Rośnie z kolei Axa (112% dynamiki), a także Allianz (122% dynamiki). Spośród mniejszych ubezpieczycieli w tym ujęciu ponadprzeciętną dynamiką wyróżnia się TUZ (130%).

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Filiżanka latte z pianką w kształcie liścia, widziana z góry i otoczona zielonymi gałązkami sosny i szyszkami na jasnej powierzchni.
Aktualności 23 grudnia 2019

Grudzień 2019

Czytaj dalej
Logo z napisem superpolisa.pl małymi literami; super i .pl są białe, a polisa jest czerwona, wszystko na ciemnoniebieskim tle.
Aktualności 18 sierpnia 2015

Ubezpieczenia dotarły do Poznania

Czytaj dalej
Trójkąt ostrzegawczy jest umieszczony na drodze za dwoma zatrzymanymi samochodami, wskazując na możliwą awarię lub sytuację awaryjną. Scena rozgrywa się na ulicy miasta z innymi pojazdami w tle.
Aktualności 30 czerwca 2015

czerwiec 2015

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę