Aktualności21 września 2016

Odszkodowanie bez względu na pomoc publiczną

Sąd Najwyższy wydał kolejne uzasadnienie uchwały, które ma na celu wyjaśnić kontrowersje wokół likwidacji szkód z ubezpieczenia mienia. Sentencja uchwały głosi, że pomoc publiczna otrzymana przez poszkodowanego nie może mieć wpływu na wysokości odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczycieli. Uchwała została podjęta na prośbę Rzecznika Finansowego (RzF) i odnosiła się do konkretnego przykładu poszkodowanego wskutek powozi.

Wniosek płynący z sentencji uchwały Sądu Najwyższego daje wszystkim poszkodowanym pewność, że otrzymane po zdarzeniu losowym (np. takim jak powódź) wsparcie z budżetu państwa czy też po prostu z spontanicznych społecznych zbiórek, nie wpłynie na wysokość wypłaconego odszkodowania. 

Przypomnijmy, że dzięki ubezpieczeniu domu jego właściciel może chronić się przed stratami poniesionymi w wyniku działania zdarzeń losowych, m.in. powodzi, pożaru czy silnego wiatru. Polisa może także chronić majątek na wypadek szkód wynikających z zalania mieszkania przez sąsiada czy kradzieży z włamaniem. 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 20 marca 2018

Polska: Bezpieczniej na drogach

Czytaj dalej
Aktualności 16 sierpnia 2018

Europa: Pierwsze podsumowania RODO

Czytaj dalej
Aktualności 30 stycznia 2015

Strategia PZU 3.0

Czytaj dalej
Aktualności 10 sierpnia 2017

Kup polisę na wakacyjny urlop

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę