Odszkodowanie bez względu na pomoc publiczną

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 21.09.2016, w kategorii:

Sąd Najwyższy wydał kolejne uzasadnienie uchwały, które ma na celu wyjaśnić kontrowersje wokół likwidacji szkód z ubezpieczenia mienia. Sentencja uchwały głosi, że pomoc publiczna otrzymana przez poszkodowanego nie może mieć wpływu na wysokości odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczycieli. Uchwała została podjęta na prośbę Rzecznika Finansowego (RzF) i odnosiła się do konkretnego przykładu poszkodowanego wskutek powozi.

Wniosek płynący z sentencji uchwały Sądu Najwyższego daje wszystkim poszkodowanym pewność, że otrzymane po zdarzeniu losowym (np. takim jak powódź) wsparcie z budżetu państwa czy też po prostu z spontanicznych społecznych zbiórek, nie wpłynie na wysokość wypłaconego odszkodowania. 

Przypomnijmy, że dzięki ubezpieczeniu domu jego właściciel może chronić się przed stratami poniesionymi w wyniku działania zdarzeń losowych, m.in. powodzi, pożaru czy silnego wiatru. Polisa może także chronić majątek na wypadek szkód wynikających z zalania mieszkania przez sąsiada czy kradzieży z włamaniem. 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Nie ufaj pierwszej lepszej ofercie OC

Nie ufaj pierwszej lepszej ofercie OC

Jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne?

Jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne?

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…