Odszkodowanie bez względu na pomoc publiczną

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 21.09.2016, w kategorii:

Sąd Najwyższy wydał kolejne uzasadnienie uchwały, które ma na celu wyjaśnić kontrowersje wokół likwidacji szkód z ubezpieczenia mienia. Sentencja uchwały głosi, że pomoc publiczna otrzymana przez poszkodowanego nie może mieć wpływu na wysokości odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczycieli. Uchwała została podjęta na prośbę Rzecznika Finansowego (RzF) i odnosiła się do konkretnego przykładu poszkodowanego wskutek powozi.

Wniosek płynący z sentencji uchwały Sądu Najwyższego daje wszystkim poszkodowanym pewność, że otrzymane po zdarzeniu losowym (np. takim jak powódź) wsparcie z budżetu państwa czy też po prostu z spontanicznych społecznych zbiórek, nie wpłynie na wysokość wypłaconego odszkodowania. 

Przypomnijmy, że dzięki ubezpieczeniu domu jego właściciel może chronić się przed stratami poniesionymi w wyniku działania zdarzeń losowych, m.in. powodzi, pożaru czy silnego wiatru. Polisa może także chronić majątek na wypadek szkód wynikających z zalania mieszkania przez sąsiada czy kradzieży z włamaniem. 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Zdrowie coraz cenniejsze

Zdrowie coraz cenniejsze

Jesienne wakacje tylko z ubezpieczeniem

Jesienne wakacje tylko z ubezpieczeniem

Bezpieczna podróż samochodem – o czym warto pamiętać?

Bezpieczna podróż samochodem – o czym warto pamiętać?