Aktualności5 września 2018

PIU: rodzice gotowi płacić więcej za ubezpieczenie dziecka

Z badania przeprowadzonego na zlecenie i przy współpracy Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że dzieci 90-ciu procent ankietowanych rodziców są ubezpieczone w szkole. 60 procent rodziców deklaruje, że jest w stanie zapłacić za polisę w szkole ponad 50 złotych rocznie, czyli więcej niż dziś ten produkt kosztuje w szkole. Natomiast jedna trzecia – 75 zł i więcej.  

42 procent badanych rodziców wie o możliwości indywidualnego zakupu NNW dla dziecka, bez pośrednictwa szkoły. Połowa ankietowanych na pytanie o wysokość potencjalnego odszkodowania odpowiedziało, że oczekuje co najmniej 500 zł odszkodowania za złamanie ręki dziecka, a jedna czwarta z nich uważa, że odszkodowanie w takim przypadku powinno być wyższe i wynosić co najmniej 1000 zł.

Według Doroty M. Fal z PIU ubezpieczenie szkolne jest wystandaryzowane i daje ochronę za bardzo niewielką składkę, co powoduje, że odszkodowanie za złamaną rękę często wyniesie poniżej oczekiwanych 500 zł. Stąd rodzice oczekujący wyższych świadczeń powinni rozważyć polisę indywidualną. Rodzice podkreślają, że przy NNW najważniejsza jest ochrona związana z uszczerbkiem na zdrowiu oraz możliwością leczenia i rehabilitacji.

PIU wskazuje, że istnieje wyraźny rozdźwięk pomiędzy deklarowaną przez rodziców wiedzą na temat szkolnego NNW a faktyczną świadomością ochrony zawartej w tym produkcie. 91procent rodziców deklaruje, że zapoznało się z warunkami wybranego ubezpieczenia szkolnego. Blisko połowa badanych ocenia swoją wiedzę o ubezpieczeniu na 8,9 lub 10 w 10-stopniowej skali. Tymczasem pogłębione badania mówią o tym, że jedynie 27 procent ankietowanych zdaje sobie sprawę, iż ubezpieczenie szkolne działa również podczas wakacji i ferii. Aż 58 procent respondentów jest przekonana, że szkolne NNW dotyczy tylko zajęć szkolnych. Wyniki przeprowadzonego przez PIU badania wskazują, że trzeba zwiększać świadomość rodziców na temat ubezpieczeń szkolnych. Dodatkowa wiedza ułatwi im wybór polisy. Widać wyraźnie, że rodzicom zależy na ochronie dzieci, więc warto pracować nad tym, by ten wybór był świadomy i dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Od końca sierpnia na kanałach PIU w mediach społecznościowych będą publikowane materiały, poświęcone ubezpieczeniom szkolnym, jak również indywidualnym NNW. 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy