Aktualności19 czerwca 2015

Podsumowanie pierwszego kwartału 2015 r.

Pierwsze 3 miesiące 2015 r. w branży ubezpieczeniowej zostały już podsumowane. Na wzrost przypisu składki całego rynku zapracował zarówno sektor ubezpieczeń na życie, jak i sektor ubezpieczeń majątkowych.

Z danych opublikowanych przez PIU wynika, że w pierwszych trzech miesiącach 2015 roku łączna wartość polskiego rynku ubezpieczeń uplasowała się na poziomie 14  378,04 mln zł. To rezultat o blisko 3% lepszy od uzyskanego w pierwszym kwartale roku 2014.

Podsumowanie statystyk w ubezpieczeniach komunikacyjnych wskazuje na spowolnienie tempa spadku wyniku sprzedażowego w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i wzrost przychodów z autocasco. Zwrócić należy także uwagę na znaczne pogorszenie rentowności w ubezpieczeniach komunikacyjnych, szczególnie w AC.

20890388_m
Fot. Wyniki sprzedażowe Towarzystw.

Swoją działalność podsumowały także poszczególne towarzystwa. W pierwszych trzech miesiącach UNIQA odnotowała spadek w sprzedaży, pomimo to poprawił się wynik finansowy ubezpieczyciela. Pierwszy kwartał bieżącego roku był to bardzo dobry czas dla lidera branży ubezpieczeniowej.

PZU zyskało głównie dzięki dochodom inwestycyjnym, jednak działalność ubezpieczeniowa cały czas jest rentowna. Natomiast ERGO Hestia chwali się poprawieniem wyników sprzedażowych w produktach życiowych i majątkowych.

 

 

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę